Suç örgütlerine bel bağlamak!

Zeki Ceyhan
Zeki Ceyhan

İktidar muhalefetin milletten umudunu kestiği için suç örgütlerine bel bağladığını iddia ediyor.

Evet, suç örgütleri olarak tanımlanan yapılanmaların son günlerde ortaya atmış oldukları iddiaların muhalefetin ekmeğine yağ sürdüğü bir gerçek! Ama bu tek gerçek değil!

Başka gerçekler de var!

İktidar tarafından bugün “suç örgütleri” diye tanımlanan yapılanmaların aleyhinde geçmişte tek şikâyet cümlesinin edilmemiş olması sıradan bir tesadüf müdür? Yoksa arkasında başka ilişkiler mi bulunmaktadır?

Bugün “suç örgütü” olarak tanımlanan yapılanmalarla geçmişte içli dışlı yaşayanların bugün muhalefete söyleyecekleri fazlaca bir lafları olmasa gerek! Bugün “suç örgütü” olarak tanımlanan yapılanmalarla geçmişte içli dışlı ilişkiler yaşandığını nereden mi çıkarıyoruz? Nereden çıkaracağız son günlerde yapılan açıklamalar bunu açık seçik ortaya koymuyor mu?

Muhalefet iktidara mensup bazı siyasilerin suç örgütünden ayda 10 bin dolar aldığını iddia ediyor.

Suç örgütünün lideri konumunda bulunan kişi hemen bu haberi tashih ediyor. Ve “ne 10 bin doları, çanta çanta para verdim” diyor.

Diyeceksiniz ki bu suç örgütü liderinin iddiası! Tamam, biz de biliyoruz bunu ama iktidarın hiçbir sözcüsünden bu haberi yalanma gelmiyor!

“Bu iddianın aslı astarı yok” diyen yok! Hâl böyle olunca da insan ister istemez “suç örgütü” diye tanımlananlar tarafından yapılan açıklamaları ciddiye alıyor. Adam, “Dövdürdüm” diyor, “Bastırdım” diyor, “İktidar adına halka kahve dağıttım” diyor, “Mitingleri iktidara destek için yaptım” diyor! Bütün bu iddialar karşısında iktidar sözcülerinden çıt çıkmayınca kafamızda “sükût ikrardan gelir” sözü ağır basmaya başlıyor.

Evet, suç örgütü olarak tanımlanan yapılanmanın açıklamaları bugün muhalefetin ekmeğine ne kadar yağ sürüyorsa dün de iktidarın ekmeğine o kadar yağ sürülmüş demek ki diyoruz.

“Suç örgütleri” ile gerçekten mücadele edilecekse bunun yolu başkalarını suçlamak olmasa gerek!

Böyle yapılmazsa iktidar muhalefeti suç örgütüne “bel bağlamak” ile muhalefet de iktidarı suç örgütüne “sırtını dayamakla” suçlayıp duracak demektir!

- Milli Gazete, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/7299733/zeki-ceyhan/suc-orgutlerine-bel-baglamak