İstanbul'da kedi yediğini kabul eden kişi hakkında karar

İstanbul Küçükçekmece'de meydana gelen olayda, Japon uyruklu D. M.'nin yaklaşık 3 yıldır yaşadığı Gültepe Mahallesi'nde bazı yavru kediler bir bir kaybolmaya başladı.

Bir sokak sakini geçtiğimiz günlerde sabah saat 05.00 civarında Japon D.M.'nin, bir kova içine 5 yavru kediyi alarak evine götürdüğünü görmesi üzerine sokak sakinleri, yakaladıkları D.M.'ye linç girişiminde bulundu. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri bir bankada işlem yaparken yakaladıkları D.M.'yi, polis merkezine götürdü.

D.M., kedileri boğarak öldürdüğünü ve pişirip yediğini itiraf etti. 10 bin 375 lira para cezası verilen Japon vatandaşı sınır dışı edilmek üzere göç merkezine gönderildi.

"O ŞAHSI BURADA İSTEMİYORUZ"

D.M.'nin evde yediği yavru kedilere 2 ay boyunca bakan esnaf Yasin Öztürk DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Burada 2 ay önce kedim yavruladı. Mahalleli ile birlikte onlara baktım, besledim, büyüttüm. Yuva yapıp orada besledik. Bir sabah uyandığımızda yavru kediler yoktu, bulamadık. Sabah saat 5-6 gibi yan binada oturan Japon uyruklu bir kişi, kedileri kovaya koyup evine çıkardığını duyduk.

İlk anda şüphelenmedim. Bir insanın yavru kediyi alıp öldürebileceğine inanmadım. Ben 2 ay kedilere baktım, bir kere bile mama, su getirmedi. Polise haber verdik, bir bankada yakaladılar. Polis merkezine götürüyorlar, kedileri onun öldürdüğünü öğreniyorlar.

Para cezası yazılmış. Şu an kendisi nerede bilmiyorum. Mahalleli bu durumdan çok rahatsız, burada istemiyoruz. Bizim ülkemize, milletimize, dinimize, insanlığımıza çok ters bir durum. Bir an önce sınır dışı edilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7299030/istanbulda-kedi-yedigini-kabul-eden-kisi-hakkinda-karar