Haciz işlemine giden avukatın kafasına silah dayadılar!

İzmir Barosu üyesi bir avukat, haciz işlemi için Bayraklı ilçesine gitti. Haciz için gittiği adreste saldırıya uğrayan avukat, silah zoruyla yere yatırılıp tehdit edildi. Üzerine basılan ve darp edilen avukat, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Olaya ilişkin açıklama yapan İzmir Barosu, avukatın güvenlik güçleri sayesinde kurtarıldığını ancak avukatların her geçen gün daha fazla tehdit altına girdiğini belirtti. Hukuki sürecin başlatıldığını duyuran Baronun yayımladığı açıklama metninde şu ifadelere yer verildi:

''Baromuz üyesi bir meslektaşımıza İzmir Bayraklı'da haciz işlemi için bulunduğu iş yerinin önünde saldırıda bulunulmuştur. Meslektaşımızın başına silah dayanmış, kendisi yere yatırılmış, boynuna ayakla basılmak suretiyle ölüm tehdidinde bulunulmuştur. Meslektaşımızın güvenlik güçlerinin yardımıyla can güvenliği sağlanmıştır. Meslektaşın genel durumu iyi olup şu anda Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir. İzmir Barosu olarak hastanede bulunan meslektaşımızın sağlık durumu yerinde takip edilmektedir.

Söz konusu elim olay son yıllarda avukatlık mesleğine yönelen değersizleştirme girişimleri ve saldırıların bir sonucudur. Başta siyasetçiler, kamu görevlileri ve basın olmak üzere tüm toplumun avukatlığın savunmanın temsilciliğini yapan bir kamu mesleği olduğunu unutmaması gereklidir. Mesleğe yönelik saldırıların devamı halinde avukatların her geçen gün daha fazla tehdit altına gireceği aşikardır. İzmir Barosu olan ve meslektaşlarımıza yönelik tüm saldırıların sonuna dek kararlılıkla karşısında olacağız. Saldırıya dair başsavcılıkla görüşmeler yapılmış olup etkin bir soruşturma yapılması için hukuki süreç baromuz tarafından sürdürülmektedir. Meslektaşımıza, yakınlarına ve avukatlık camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.''

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7298819/haciz-islemine-giden-avukatin-kafasina-silah-dayadilar