Kuklacıların elindeki kanı görmek gerekiyor

Abdülkadir Özkan
Abdülkadir Özkan

Eli kanlı katillerle görüşmelerden ciddi bir sonuç çıkmaz. Çünkü ellerindeki kandan rahatsız olmuyorlar. Rahatsız olsalar kuklalarını desteklemekten vazgeçerler. Görünen o ki, teröristleri araziye salan ve her türlü desteği veren Haçlı-Siyonist ittifakından ön planda görünen ABD, Rusya ve Fransa’nın yöneticileri Afrin’de kadın ve çocukların tedavi görmekte olduğu hastaneye yönelik terör örgütü YPG/PKK’nın saldırısının ardından yaptıkları tepki açıklamalarının dozu öylesine hafif olmaması gerekir. Çünkü açıklamalar mecbur kalındığı için sergilenmiş bir tepki görüntüsü veriyordu. Kaldı ki, sadece kadınlar ve çocukların tedavi gördüğü Afrin’deki hastaneye yönelik saldırının silahlarını, temin edenlerin bu vahşeti bir kınama açıklaması ile telafi etmeleri mümkün olabilir mi? Eğer gerçekten bu saldırıdan üzüntü duymuşlarsa anında terör örgütüne yönelik bir yaptırımı devreye sokmaları gerekirdi.

Bu yapılmadığı sürece bunca canın hayatının söndüğü saldırının ardından yapılacak bir kınama açıklaması ile vahşetin hafiflemeyeceğini bilmemeleri mümkün değil. Bu hastanenin sadece kadın ve çocuklara yönelik hizmet verdiği herkes tarafından biliniyorken, bu saldırıyı gerçekleştiren teröristler kadar onların arkalarında durarak sırtlarını sıvazlayan, bölgemizi kendi arzularına göre dizayn etmek için sahaya sürdükleri teröristlerden çok bu destekçilerin de sorumlu olduğu ortadır. Ve bunun hesabını şimdilik soracak bir güç yoksa da kendi kendilerine bu vahşetin hesabını vermek durumundadırlar. Gerçi kendi kendilerini sorgulayabilmeleri için önce bir yüreğe ve vicdana sahip olmaları gerekiyor. Hâlbuki bunca yıldır sadece Irak ve Suriye’de yaşananların esas sorumlusunun meydana sürdükleri kuklalar kadar iplerini ellerinde tutunlar ve istedikleri gibi hareket ettirenlerin olduğu biliniyor.

Bu bakımdan öncelikli olarak kuklacıların ellerinin kırılması gerekiyor. Bu yapılmadığı, yapılamadığı sürece elleri kana bulanmış kuklacılar cinayetlerini sürdürecekler ve bundan zerre kadar vicdan azabı ve utanç duymayacaklardır. Çünkü bu duygulara sahip olmadıkları görünüyor. Tarih boyu Haçlı-Siyonist ittifakı mensupları hep kandan beslendiler. Özellikle de Müslüman kanı akıtmaktan sadistçe zevk aldılar. Bu nitelendirmeleri kimsenin aşırı bulmaması gerekiyor. Bu arada Irak ve Suriye’nin dışında Filistin’de yaşananların da son olarak Afrin’deki hastaneye yönelik saldırıdan geri kalmadığını görüyoruz.

Çünkü akan bunca kanı kendilerince mazur görüyor, yapılması gereken bir iş gibi takdim ediyorlar. Filistinlileri evlerinden ve yurtların göçe zorluyor, her şeylerine el koyuyor ve bunda bir sakınca görmüyorlar. Peki, Siyonistler böyle yaklaşıyor da Suriye’de hastaneye saldıran teröristlerin arkasındaki destekçileri, başta ABD olmak üzere farklı mı bakıyorlar? Eğer farklı bakıyor olsalar ne Siyonistler Filistinlilerin evlerini başlarına yıkabilirler ne de Irak ve Suriye’de terör örgütleri sivillere yönelik benzer bir tavır sergileyebilirler. Kısaca, bölgemizdeki terör örgütlerine verdikleri desteği ABD ve koalisyon ortakları kesmiş olsalar bu terör örgütleri kısa sürede bulundukları yerleri ya terk eder ya da ellerindeki silahı bırakırlardı. Ancak, bölgemize yönelik Haçlı-Siyonist ittifakının planları arasında bölgemizde huzur olmaması, insanların birbirlerini öldürmeyi sürdürmeleri var. Kısacası Haçlı-Siyonist ittifakının Büyük İsrail hedefine ulaşması için kukla ya da maşa olarak kullandıkları terör örgütlerine ihtiyaçları var. Ne yazık ki satılık bir takım kişileri bulmakta da güçlük çekmiyorlar. Böyle olunca akan kanın durmasını kuklacılardan beklemek yerine bölge devletleri arasında oluşturulacak bir birliğe ihtiyaç var. Yoksa kuklacılar da kuklaları da birlikteliklerini sürdüreceklerdir. Akan kan durmayacak, bize de üzülüp ağlamak kalacaktır.

- Milli Gazete, Abdülkadir Özkan tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/7294780/abdulkadir-ozkan/kuklacilarin-elindeki-kani-gormek-gerekiyor