Dilipak'tan siyasete 'mafya' uyarısı: Hepsi birer maskeden ibarettir

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı yazısında, “Siyaset/bürokrasi mafya ile kol kola girmişse ilk kaybeden adalet olur. Adalet yoksa barış da olmaz. Bir bakarsınız “adam” zannettikleriniz, zannettiğiniz gibi biri değil. Hemen hemen bunlar her yerde birbirine benzerler. Bir kısmı ne yer ne yapar. Bir kısmı yapmaz ama yer, bir kısmı hem yapar, hem yer. Halk eğer ahlaken zafiyet içinde ise, “hem yer hem yapar” tipi onlar için idealdir.” dedi.

Abdurrahman Dilipak, “Yer misin, yemez misin!” başlıklı yazısında, Sedat Peker’in iddiaları sonrasında gündeme gelen siyaset-bürokrasi-mafya ilişkisi üzerinden uyarılarda bulundu.

SİYASİ ETİK YASASI SİYASETTE ADAM KALMAZ DİYE REDDEDİLMİŞ

“Yemez, yapmaz” tipinden kimseye hayır gelmeyeceğini ifade eden Dilipak, yazısının bir kısmında şöyle devam etti:

“Bize “yemez, yapar” adamlar lazım. Onlar bizim Ömerlerimiz! Ama öylelerini bulmak çok kolay değil. Bir ara bir “siyasi etik yasası” diye bir yasa çıkarma konusu gündeme gelmiş. Sonunda ne olmuş biliyor musunuz? “Bu ölçüler gelirse siyasette adam kalmaz” denilerek reddedilmiş. Aslında bu konu herkesin bildiği bir sır. Artık bu işi yapanlar da işi öğrendiler. Onlar da sağ-sol fark etmiyor, bu tilkilerin kuyrukları bakıyorsunuz bir yerde birbirlerine bağlı. Bu piyasa çok farklı, parayı veren düdüğü çalıyor. Siyaset ve kara para, kirli para bir araya gelmişse, orada alkolden uyuşturucuya, fuhuştan kumara kadar her yol vardır. Herkes kendi mahallesinin horozu gibi gözükür ama bir araya geldiklerinde o dindarlık, ideolojik kimlik, vatan-millet-sakarya, hepsi birer maskeden ibarettir.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7291574/dilipaktan-siyasete-mafya-uyarisi-hepsi-birer-maskeden-ibarettir