İstanbul'a Haziran ayında dolu yağdı! Meteoroloji'den kritik uyarı!

İstanbul'un bazı bölgelerinde aralıklı olarak sağanak yağış etkisini göstermeye devam ediyor. Bir süredir devam eden sıcak ve güneşli hava, öğleden sonra yerini aniden sağanak yağışa bıraktı.

YAĞIŞ TRAKYA'DAN GELDİ

Gök gürültüsünün yoğun olduğu İstanbul'da aniden hava sıcaklıklarında düşüş yaşandı. Birçok noktada hava kapanırken, sağanak yağış başladı.

Trakya bölgesinden gelen yağışlı hava, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Bahçelievler, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Bakırköy, Bağcılar ve Üsküdar'da aralıklı olarak etkili oldu. 

HAZİRAN AYINDA İSTANBUL'A DOLU YAĞDI

Yenibosna'da kısa süreliğine dolu şeklinde yağarken, Meteoroloji'den İstanbul için kritik bir uyarı daha geldi.

İstanbul'un bazı ilçelerinde itfaiyeye su baskını ihbarı yapıldı. Bazı yollarda da yağışın etkisiyle su birikintisi oluştu. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar tentelerin altına ve otobüs duraklarına sığındı. 

YAĞIŞLA BİRLİKTE İSTANBUL'DA YOLLAR KİLİTLENDİ

Yağışın da etkisiyle TEM otoyolu ve D-100 kara yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB'nin yoğunluk haritasına göre, saat 14.20 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 74'e ulaştı.

METEOLROLOJİ SELE KARŞI UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, saat 16.00'ya kadar İstanbul'un Avrupa Yakası ile Boğaz çevresinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7287168/istanbula-haziran-ayinda-dolu-yagdi-meteorolojiden-kritik-uyari