WhatsApp'tan kullanıcıları sevindirecek yenilik! Sadece Android için

Dünya genelinde yüzmilyonlarca kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan kullanıcılarını sevindirecek yeni bir güncelleme geliyor.

SADECE ANDROİD'E GELECEK

Flash Call adı verilen bu özellik doğrulama şifresi girmeyi gereksiz hale getiriyor ve iOS kullanıcıları yararlanamayacağı bu özellikten sadece android kullanıcıları yararlanabilecek. 

Kısa süre önce çoklu cihaz desteğini duyuran WhatsApp'ta Flash Call bu geçişi kolaylaştıracak.  

Ani aramayla, WhatsApp size mesaj atmak yerine hızlıca çağrı bırakacak. Sistem arama kayıtlarınızı incelediğinde telefonunuzda WhatsApp'tan gelen aramayı görürse doğrulama gerçekleşecek. 

Will Cathcart, Whatsapp sızıntılarıyla bilinen WA-BetaInfo'ya WhatsApp CEO'su önemli açıklamalarda bulundu. CEO Cathcart, tek bir hesabın dört ayrı cihazda kullanılabileceğini yani WhatsApp'ı kullandığınız telefon internete bağlı olmazsa dahi diğer cihazlardan kullanmaya devam edilebilecek.

Bu WhatsApp için devrimsel bir özellik. Bildiğiniz gibi WhatsApp'ı masaüstünden girmeye çalıştığınızda WhatsApp'ı kullandığınız telefon internete bağlı olmadığında masaüstünde de kullanamıyorsunuz. Yeni gelen güncelleme ile WhatsApp bu eksikliği kapatıyor

IPAD İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bu özellik WhatsApp'ın rakibi Telegram'da bulunuyor. WhatsApp, iPad'lerde kullanılamıyor. CEO Cathcart şirketin bir iPad uygulaması üzerinde de çalıştığını bildirdi. 

Farklı cihaz desteği de düşünüldüğünde WhatsApp hesabınızı ayrı bir telefon numarasına ihtiyaç duymadan hem telefon hem tablet hem masaüstünde kullanabileceksiniz. 

Apple cihazlarıyla Android cihazları arasında geçiş yapan kullanıcılar mesajlarını aktarmakta zorluk yaşıyordu. 

Şirket yeni güncellemeyle bu sorunun önüne geçecek.

Sızan görüntüye göre bundan sonra kullanıcılar güvenli olmayan üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymayacak. 

Özellik şu anda geliştirme aşamasında. Ne zaman yayımlanacağına dair bir tarih bulunmuyor.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7284423/whatsapptan-kullanicilari-sevindirecek-yenilik-sadece-android-icin