İsrail'den Silvan'ı ilhak kararı! Siyonist mahkeme davayı yine erteledi

Kudüs'te Şeyh Cerrah Mahallesini ilhak eden Siyonist İsrail bu kez gözünü Silvan mahallesine dikti. 2 Filistinli ailenin evinin çıkarılmasına hükmeden işgalci İsrail mahkemesi, Filistinlilerin itirazları nedeniyle bugün yeniden toplandı.

İSRAİL GÜÇLERİ MAHKEME ÖNÜNDE FİLİSTİLİLERE SALDIRDI

Haksız işgale karşı evlerini korumak isteyen Filistinliler, duruşma öncesinde mahkemenin önünde toplandı. Filistinli aileler evlerinin boşaltılması kararını protesto etti. Filistinlilere sert müdahale yapan Siyonist İsrail güçleri çıkan arbedede 2 Filistinliyi yaraladı, bir Filistinliyi de gözaltına aldı.

DAVA YİNE ERTELENDİ

Mahkeme önünde tansiyon yükselirken Filistinli ailenin itirazına ilişkin nihai karar için 8 Temmuz’a erteledi. İsrail mahkemesi tarafından daha önce haklarında çıkan evlerini boşaltma kararına itiraz etmiş, davanın 26 Mayıs'ta yeniden görülmesi kararlaştırılmıştı. Filistinlilerin protesto gösterisi sonucunda dava 10 Haziran'a ertelenmişti. 

İLHAK KARARI 86 FİLİSTİNLİ AİLEYİ İLGİLENDİRİYOR 

Öte yandan Siyonist İsrail'in Silvan mahallesindeki söz konusu ilhak kararı, 86 aileyi ve en az 700 kişiyi ilgilendiriyor. Mahkemede Filistinlilerin haklarını koruyan savunma heyeti, söz konusu kararın bölgede yaşayan diğer Filistinliler için de evlerinden zorla çıkarılma tehdidi oluşturmasından endişe ediliyor.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7279349/israilden-silvani-ilhak-karari-siyonist-mahkeme-davayi-yine-erteledi