Milletvekilleri arasında yumruklu kavga

Bolivya Kongresi'nde eski Devlet Başkanı Evo Morales’e karşı gerçekleştirilen kitlesel protestoların ve eski yetkililerin tutuklanmasına yönelik konuların konuşulduğu sırada tansiyon bir anda yükseldi. Muhalefetten Creemos milletvekili Henry Montero ile iktidardaki Sosyalizm Hareketi Partisi (MAS) milletvekili Antonio Colque arasında önce tartışma başladı.

TARTIŞMA YUMRUKLU KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

İki vekil arasında başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek yumruklu kavgaya dönüştü. İlk yumruğu Montero sallarken, Colque de karşılık verdi. Kongre’de yumrukların konuştuğu anlar kameralara yansırken, meslektaşları iki ismi ayırmaya çalışsa da başarılı olamadı. İki vekil, yere düşene kadar Kongre’nin ön sırasında yumruk yumruğa kavga etti.

ÖZÜR DİLEDİ

Gerilimin giderek artmasıyla iki partinin diğer milletvekilleri de karşı karşıya geldi. Yumrukların havada uçuştuğu Kongre’de oturuma 10 dakika süreyle ara verildi. Montero kavganın ardından yaptığı açıklamada özür dilerken, MAS milletvekillerinin kendilerine saygı göstermesi gerektiğini ifade etti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/video/7275142/milletvekilleri-arasinda-yumruklu-kavga