Çakıcı'nın dostundan silahlanma çağrısı: 15 Temmuz'da da yapıldı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya yakınlığıyla bilinen Üzeyir Çakmaktaş, sosyal medya hesabından silahlanma çağrısı yaptı.

"Eli silah tutan her vatan evladının silah altına alınması" gerektiğini belirten Çakmaktaş, Twitter üzerinden şu ifadeleri kullandı:

"Vatana, vatanın istiklaline kasteden iç-dış fiili saldırılarda kimliği fark etmeksizin eli silah tutan her vatan evladının silah kullanmasında, silah altına alınmasında şaşılacak, anormal bir durum yoktur. Kurtuluş Savaşı'nda yapılan 15 Temmuz'da da yapıldı!.."

MEHMET AĞAR'A SAHİP ÇIKMIŞTI

Geçen yıl Alaattin Çakıcı‘nın aralarında bulunduğu ve adları faili meçhul olaylarla anılan Mehmet Ağar, Korkut Eken ile Engin Alan'ın Bodrum Yalıkavak'taki buluşmasının fotoğrafını paylaşan Çakmaktaş'ın dört isim için "Türk Devleti ilelebet varolsun diye her zorluk ve meşakkati göğüsleyen, zindan dahil bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen kahramanlarımız" diye bahsetmişti.

Öte yandan Çakmaktaş'ın Alaattin Çakıcı, Mehmet Ağar, Korkut Eken ile Engin Alan için yaptığı paylaşım tepki toplamıştı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7268839/cakicinin-dostundan-silahlanma-cagrisi-15-temmuzda-da-yapildi