Son Dakika! Meteoroloji'den Karadeniz'de 11 il için fırtına uyarısı

Haziran ayının gelmesiyle birlikte güneş tam yüzünü gösterdi derken, yurdumuz yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Hafta başından bu yana kuvvetli sağanak yağışların görüldüğü Türkiye'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni uyarılarda bulundu.

KARADENİZ'DE FIRTINA ESECEK

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Karadeniz bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Amasya ve Tokat il geneli ile Samsun ve Ordu’nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan son açıklamalara göre Orta Karadeniz'de rüzgarın bugün (Çarşamba) batı ve kuzeybatı, batısı güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın yarın (Perşembe) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor.

11 İL İÇİN SAĞANAK VE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji, son değerlendirmelere göre bugün kuzey ve iç kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Tokat, Amasya, Sivas ve Giresun çevreleri ile Ordu’nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar ve ulaşımda aksamalar (Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.)  gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7248089/son-dakika-meteorolojiden-karadenizde-11-il-icin-firtina-uyarisi