Denetim noktasında durmadı, yakalanınca “Gözlerim iyi görmüyor” diyer

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi D100 Karayolu Uzunçiftlik Mahallesi mevkiinde bulunan denetim noktasında, polis ekiplerinin denetimi sırasında ön kısmında hasar bulunan bir otomobil, dubaları aşarak ekiplerin “Dur” ihtarına uymadı.

GÖZLERİNİN İYİ GÖRMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Denetim noktası trafik ekipleri tarafından otomobil takibe alınan şüpheli araç, D100 Karayolu İstanbul istikameti İzmit geçişinde yolu kapatan polis ekipleri, sürücüyü durdurdu. Araçtan indirilen şahsın aracında yapılan aramalarda ve kimlik sorgulamalarında herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Araçtan inen Serkan Demirel isimli vatandaş, İstanbul’da hastaneye gittiğini, gözleri iyi görmediği için denetim noktasındaki polis ekiplerini fark edemediğini söyledi. Denetim noktasındaki dubaları aşarak ekiplerinin ihtarına uymadığı belirlenen şahsa 314 TL para cezası kesildi.

“HİÇ BİR ŞEKİLDE POLİSİ GÖRMEDİM”

Ceza kesildiği için polis ekiplerine tepki gösteren şahıs Serkan Demirel, “Kartepe’de çevirme noktasına denk geldim. Ben görmediğimi söylüyorum. Ama polis ekipleri, ‘Çevirme yaptık’ diyor. Ben hiçbir şekilde polis ekiplerini görmedim. Görsem neden durmayayım? Orada yakalanmasam, İzmit’te yakalanacağımı çok iyi eminim. İzmit’te yakalanmasam, kesinlikle Dilovası’nda yakalanırdım. Evraklarım eksik olsa, aranmam olsa, arabamda uyuşturucu olsa neyse. Hastane randevum vardı. Yasağın da son günü, mecbur para gelmesi lazım. Onu da benden tamamladılar. Hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Şahıs yapılan işlemlerinin ardından yoluna devam etti.

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/video/7236791/denetim-noktasinda-durmadi-yakalaninca-gozlerim-iyi-gormuyor-diyer