Koronavirüs ile ilgili çarpıcı iddia! ABD ve Çin'in gizli projesi

Aralık 2019'da Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Yeni Tip Koronavirüs ( Kovid-19) 3 milyondan fazla insanın ölümüne yol açtı. ABD Başkanı Joe Biden'in istihbarat birimlerine virüsün kökenini yeniden araştırılmasını istemesinin ardından laboratuvar iddiaları yeniden gündeme geldi.

Virüsün yarasalardan veya başka bir hayvandan insanlara geçtiği teorisinin yanı sıra Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden yayıldığı iddiaları gündeme sıklıkla gelmişti. Dünya Sağlık Örgütü uzmanları Wuhan'da yaptıkları araştırmalarda laboratuvar ihtimalinin düşük olduğunu kaydetmesinin ardından hayvanlardan insanlara geçmiş olma ihtimali güç kazandı.

KOİVD'İN KÖKENİNE İLİŞKİN 22 SAYFALIK RAPOR

Ancak söz konusu laboratuvar iddialarını güçlendirecek çarpıcı bir araştırma ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesinin elde ettiği belgelere göre St. George’s Üniversitesi Onkoloji Profesörü Angus Dalgleish ve Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sørensen, corona virüsünün ortaya çıkışıyla ilgili 22 sayfalık bir rapor hazırladı.

VİRÜS BENZERSİZ İZLERE SAHİP

Quarterly Review of Biophysics Discovery isimli dergide yayınlanması beklenen çalışma virüsün insan yapımı olduğu tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Dalgleish ve Sørensen, koronavirüsün doğada eşi olmayan, benzersiz parmak izlerine sahip olduğunu ve bunun ancak laboratuvarda müdahaleyle gerçekleşebileceğini savundu.

ABD VE ÇİN'İN GİZLİ PROJESİ

ABD ve Çin’in, ‘Gain of Function’ isimli bir proje kapsamında ortak çalışmalar yürüttüğünü belirten Dalgleish ve Sørensen, bu araştırmalarda salgın yaratan virüsleri daha iyi anlamak için Covid-19’un ölümcül ve bulaşıcı özelliklerinin artırıldığını öne sürdü. Obama döneminde ABD’de bu projenin yasaklandığı, ancak Wuhan Viroloji Laboratuvarı’nda çalışmaların devam ettiği belirtildi.

MIKNATIS GİBİ HÜCRELERE YAPIŞIYOR

2002-2019 yılları arasında Çin’deki laboratuvarda yürütülen deneyleri inceleyen Dalgleish ve Sørensen, SARS-Cov-2’nin diziliminde arka arkaya dört pozitif amino asit bulunduğunu, bunun doğal yollarla gerçekleşmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Bu pozitif amino asitlerin, insan hücrelerindeki negatif bölgelere bir mıknatıs gibi yapıştığı belirtildi.

ÜSTÜNDE OYNAYIP YILLAR ÖNCE ÇIKMIŞ GİBİ GÖSTERMEK İSTEDİLER

Kasım 2019’da Wuhan Viroloji Laboratuvarı’nda görevli olan kişilerin koronavirüs belirtileriyle hastaneye kaldırıldıkları, Beyaz Saray’a sunulan istihbarat raporlarında ortaya çıkmıştı. Dalgleish ve Sørensen bu durumu, laboratuvardaki bilim insanlarının yaptıkları çalışmanın izlerini örtmek için atılan adımların bir parçası olduğunu iddia etti. Dalgleish, Daily Mail’e yaptığı açıklamada, “Virüsün tersine mühendislikle yeniden üretildiğini düşünüyoruz. Virüsü değiştirerek yıllar önce ortaya çıkmış gibi göstermek istediler. Böyle yaptıklarını gizlemeyi amaçladılar” dedi.

Dalgleish ve Sørensen, elde ettikleri bulguları geçmiş dönemde de yayınlamak istediklerini ancak o dönem virüsün yarasalardan ya da diğer hayvanlardan doğal yollarla bulaştığı teorilerini aktaran bilimsel yayınların kendilerini geri çevirdiğini söyledi. Eski MI6 şefi Sir Richard Dearlove da, bu iddiaların araştırılması gerektiğini ifade etmişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7232459/koronavirus-ile-ilgili-carpici-iddia-abd-ve-cinin-gizli-projesi