Beştepe'den Bakan Selçuk'a sert sözler: Beceriksizlikten...

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ı beceriksizlikle suçladı.

Yükseköğretim ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim ve öretim yılındaki performansını değerlendiren Özyılmaz, “2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunda ülkemizdeki yükseköğretim ve Milli Eğitim’deki eğitim uygulamalarına baktığımızda, bazı eksikliklerine rağmen, yükseköğretimin daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu, yerelleşme kurumsallaşma, bir çizgi izleme ve ciddi bir çabanın ürünüdür” ifadelerini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu süreçte başarısız olduğunu aktaran Prof. Özyılmaz, “Milli Eğitim’de bu başarıyı göremiyoruz. Çünkü, Milli Eğitim Bakanı konu üzerinde özenle çalışarak bugünü kurtaracak politika üretemedi. Yerelin sesini duymadı, durumunu görmedi. Devlet nezdinde ağırlık koyarak bir tarz bir çizgi tutturamadı. Aksine çok zikzak yaptı ve çok yıprandı” dedi.

‘BU BECERİKSİZLİKTEN DOLAYI…’

Bakan Ziya Selçuk’a beceriksiz ifadesini de kullanan Özyılmaz “Bundan olumsuz olarak etkilenen de ilk, orta ve lise öğrencileri oldu. Ayrıca öğretmenler ve veliler de hüzün ve kedere boğulmanın yanında psikolojileri bozuldu. Bakandan kaynaklanan bu beceriksizlikten dolayı, bir nesli/kuşağı kaybetmek üzereyiz. Çok ciddi önlemler alınmalıdır” diye yazdı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7219348/bestepeden-bakan-selcuka-sert-sozler-beceriksizlikten