Erkan Baş: O tuğlayı çekelim devlet-mafya çetesi altında kalsın!

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla iktidar-mafya ilişkilerinin ortaya döküldüğünü öne sürereki, “Bundan 25 yıl önce Susurluk’ta yaşanan kazayla patlak veren mafya-devlet ilişkileri skandalının başrol oyuncuları yine sahnededir” dedi. Kamuoyuna “halkın iddianamesini hazırlama” çağrısı yapan Baş, “O tuğlayı çekelim ve tüm bu devlet-mafya çetesi bırakalım altında kalsın” ifadelerini kullandı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin haftalık basın açıklamasında konuştu.

Baş’ın gündeminde suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları vardı.

“Maalesef güzel ülkemizi çok pis bir koku sarmış durumda. Her yandan pislik akıyor” diyen Baş, “ Süleyman Soylu başta olmak üzere AKP iktidarının sorumluları Sedat Peker’i tanımıyormuş gibi yaparak halkı kandırmak, suç ortaklıklarını gizlemek istiyorlar. AKP’nin en önemli özelliklerinden birisi bugün hain ilan ettikleri, pis ilan ettikleri kim varsa bunların büyümesinde, serpilmesinde iktidara ortak olmasında AKP baş aktördür” diye konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7218301/erkan-bas-o-tuglayi-cekelim-devlet-mafya-cetesi-altinda-kalsin