Deniz Zeyrek'ten dikkat çeken Soylu yazısı! "Soruşturma başlatılmalı"

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamaları gündemdeki yerini korurken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Peker'den ayda 10 bin dolar alan bir milletvekilinden söz etmesi ile ilgili Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Zeyrek, Sedat Peker'in açıklamaları sonrası bir an önce soruşturma başlatılması gerektiğini söyledi.

Peker'in açıklamalarının yan etkileri olduğunu belirten Zeyrek, "Birincisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Peker'den ayda 10 bin dolar alan bir milletvekilinden söz etmesiydi. Belli ki ortada bu paranın ödendiğine dair bir delil var. Soylu o ismi açıklamadı. Savcılar araştırmalı, o milletvekilini tespit etmeli ve yargılanması için TBMM'ye fezleke göndermelidir." ifadelerini kullanarak ikinci olayı ise şöyle anlattı:

"Soylu'nun “Köfteci Yusuf'a çökeceklerdi” açıklamasıydı. Saygı (Öztürk) Ağabey, dün olayın detaylarını yazdı. Ucuza kapatmak için Köfteci Yusuf'a baskı yapılmış, “isteklerimizi yapmazsan ‘domuz eti kullanıyor' haberini yayar seni batırırız” diye tehdit edilmiş. Bu bilgi üzerinden ben de savcılara bir ipucu vereyim: Kasım 2019'da Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı “hileli, taklit ve tağşiş” listesine bakın. Sattığı bir zeytinyağı nedeniyle Köfteci Yusuf da o listeye girmiş. Ancak, o listeden sonra “Bakanlık Domuz Eti kullanan firmaları açıkladı, listede Köfteci Yusuf da var” içeriğiyle Bursa ve Kocaeli civarındaki yerel basında ve internet sitelerinde yüzlerce haber yayınlanmış. Savcılar o haberlerin yayınlandığı sitelere bir göz atarsa, organizasyon hakkında fikir sahibi olabilir."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7211194/deniz-zeyrekten-dikkat-ceken-soylu-yazisi-sorusturma-baslatilmali