Altın daha yükselir mi? İslam Memiş ve teknik uzmandan altın yorumu

Altın fiyatları zirve yarışını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl 43 liraya kadar yükselen gram altın uzun bir aranın ardından 500 lira seviyesini geçmişti. Altın fiyatlarında yaşanan yükselişle birlikte gümüş fiyatları da 7 lira seviyesini aşarak yeni rekorları test etti. Altının gram fiyatı şu saatlerde 504 lirayı görürken, gümüşün gram fiyatı 7 lira 43 kuruşta dengelendi. Altın fiyatlarını değerlendiren piyasa uzmanları Tunç Şatıroğlu ve İslam Memiş önemli değerlendirmelerde bulundu. Altın fiyatlarındaki yükselişle birlikte altının ons fiyatı 1872 dolar seviyesine çıktı. Altının gram fiyatı 504 lira, Çeyrek altın 834 lira, Cumhuriyet altını 3 bin 399 lira, 14 ayar altın 295 lira, 22 ayar bilezik 462 liradan işlem gördü.

ALTIN NE OLACAK? TUNÇ ŞATIROĞLU NET KONUŞTU


Altın ve gümüş fiyatlarındaki gelişmeleri değerlendiren teknik uzman Tunç Şatıroğlu, "Altın daha önce de bahsettiğim 1872 direncinde bulunuyor. Bu direncin de üzerinde haftalık kapanış olduktan sonra son Ichimoku bulutunun da üzerine çıkılmış oluyor. Sonrasında yükselişin güçlenmesini beklerim. Bu haftaya olabilir. Düşüşler alım fırsatı. Kavcıoğlu göreve geldiğinden beri dolar kuru yaklaşık yüzde 16 arttığı halde henüz bir faiz artışının sözünün dahi edilmiyor olması maalesef TL'ye olan güveni zayıflatırken dolara olan talebi güçlendiriyor. Gümüş yükselen kanal içinde hareketin devam ediyor. Dalgalanmalar sırasında artık 27,44'ün önemli destek olarak çalıştığını görüyoruz. ABD 10 yıllıklardaki geri çekilmeler yükselişi güçlendiriyor ancak kanalın üzerinde direnç olduğu da belli oluyor. Yön yukarı." İfadelerini kullandı.


İSLAM MEMİŞ'TEN ALTIN VE GÜMÜŞ UYARISI

Altın uzman İslam Memiş sosyal medya hesabında altın ve gümüşle ilgili konuştu. İslam Memiş, "Burdan tekrar kaymak verecekler Haziran’da yine çökecekler.Altın da da ters köşe yapacaklar. Önce basacaklar Haziran’da uçuracaklar. Almayan gaza gelmemeli, panik yapmamalı. Altın ve gümüş kaymak, bitcoin zehir oldu. Gümüş 40 $ olursa sizi bir yatırım aracı ile tanıştıracağım. Olmaz ise nasip, olduğu zaman. Ama sözüm söz. Ömrüm olursa farkındalık açısından çok güzel günler bizi bekliyor. Siz iyi olun yeter ki." İddiasında bulundu.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7196689/altin-daha-yukselir-mi-islam-memis-ve-teknik-uzmandan-altin-yorumu