Abdurrahim Boynukalın kimdir? Hürriyet baskınında rolü var mı?

6 Eylül 2015 gecesi Hürriyet gazetesinin iktidar yanlıları tarafından ateşe verilmesi olayında organizatör olduğu iddia edildi. Hürriyet gazetesinin daha sonra tepkilere neden olan ve özür dilediği haber sonrasında ortaya çıkan tahribatla ilgisinin olmadığını beyan etti. Fakat buna rağmen bir sonraki seçimlerde milletvekilli adayı olmadı ve Londra'ya yerleşti.

Sedat Peker’in yeni videosunda Hürriyet baskınını üstlenmesi ardından açıklama yapan  Abdurrahim Boynukalın  “Açıkçası çok rahatladım” dedi. 

Boynukalın, açıklamasındaki “Açıkçası çok rahatladım” ifadelerinin yer aldığı ve Peker’den baskını talep eden AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

Sedat Peker bugün yayınladığı videoda, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı “bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını” söyledi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı: "Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. Evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye."

ABDURRAHİM BOYNUKALIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ? 

 Abdurrahim Boynukalın, 15 Eylül 1987'de Almanya'nın Bremen şehrinde doğdu. Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmasının ardından yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Londra Şehir Üniversitesi'nde Medya İletişim Bölümünde ikinci yüksek lisansını bitirdi. Yaklaşık iki yıl Kırklareli Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Yaklaşık 3 buçuk yıl Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Zafer Çubukçu'nun Başbakanlık Müşaviri olmasının ardından başkanlık koltuğu boşaldı. Başbakanlık Müşavirliği görevine başlaması nedeniyle partisinden istifa eden Çubukçu'nun yerine Abdurrahim Boynukalın getirildi. Yeni görevinden dolayı Gençlik Kolları Başkanlığı'ndan istifa etmek zorunda kalan Çubukçu'nun yerine atandı.

1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinin ardından 12 Aralık 2015 tarihinde, mevcut kabinenin 5 bakanlığına yeni bakan yardımcıları atandı. Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İçişleri ve Millî Eğitim Bakanlıkları'na atanan yeni bakan yardımcılarının içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atandı. Atamaların T.C. Resmî Gazete'de yayımlanmasının ardından göreve başladı

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7196680/abdurrahim-boynukalin-kimdir-hurriyet-baskininda-rolu-var-mi