Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi!

Gençlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğanın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Tam kapanma ile vaka sayılarında ciddi miktarda düşüş oldu"

Tam kapanmayla birlikte vaka sayılarında ciddi bir düşüş oldu. Almış olduğumuz karar çok etkili oldu. Kısmi kapanmayla tam kapanma arasındaki farkı çok net gördük. Şimdi amacımız vaka sayılarını 5 bine indirmek. O zaman çok daha rahatlayacağız. Bu sayıya indiğimizde vefat sayımızda azalmış olacak. Hedefimiz bunu başarabilmek. Bunu başarmak için adımlar atıyoruz. Esnaflarımıza bu kapsamda destek veriyoruz.

Erdoğan, "Türkiye aşı uygulamasında en önde gelen ülkelerden bir tanesi. Bizim rakam olarak sizlere belge ile açıkça vereyim. 11 buçuk milyonu 2. doz olmak üzere toplam 26 buçuk milyon aşılama yaptık. Yaş gruplarında 65 yaş grubu üstünü zaten bitirmiştik. Şimdi aşağı doğru iniyoruz. Zaten 18 yaş altı ile ilgili bir aşılama olayı söz konusu değil. Öğretmenlerde 3'te 1'ini bitirdik" dedi.

"ÜLKEMİZİ İÇERİDEN VURMANIN KAMPANYASIDIR"

Turistlere serbest, vatandaşa yasak fikri iktidarı nereden çökertiriz, zayıf düşürürüz... Bu sabah bir televizyon programında turizm çöktü dediler. Bu yeni siyasete giren şahıs. Biz göreve geldiğimizde 12 milyon dolardı turizim geliri, biz 35 milyon dolara çıkardı. Ama şu anda koronavirüs döneminden geçiyoruz. Turist zaten gelemiyor. Biz riskleri göze alarak gelen turistlere ne için kapıyı kapatalım. Bu konularda yapılan iş siyasi dezenformasyon. Bunlara ben kulak asmıyorum. Şu anda Sultan Ahmet meydanında birçok yer kapalı. Dolaşan turistler de halı vesaire alıyorsa alıyordur. Onlara da neden kapıyı kapatacaksın, yapsın alışverişini. Türkiye'ye oradan döviz girecekse girsin. Birçok Avrupa ülkesi ile görüşmeler yapyıyoruz. Bakanımız dün Rusya'daydı biz de İngiltere ve Almanya ile görüşmeler yapıyoruz. Niçin bir an önce turistler gelsin diye. Ama turiste açık yerliye kapalı gibi propaganda yapmak, sosyal medyanın ülkemizi içerde vurmasına yönelik kampanyadır.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7194755/cumhurbaskani-erdogan-genclerle-bir-araya-geldi