Sedat Peker'in açıklamaları Fransa'da gündem oldu!

20 milyona yakın izleme alan videolarla ilgili olarak Le Monde hazırladığı haberi, "Bir mafya patronunun sırları Türkiye'de kargaşaya neden oldu" başlığıyla duyurdu.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

"Gangster Sedat Peker her hafta Youtube'da, Türk devletinin yüksek temsilcileriyle geçmiş ilişkilerinden bahsediyor. Bu yaygın olarak takip edilen ifşaatlar, Cumhurbaşkanı’nın partisi AKP saflarında tedirginlik yaratıyor."

"Bir zamanlar dolandırıcılık, cinayet ve organize suçlardan birkaç kez hapse giren 50 yaşındaki gangster, pembe dizi sayesinde, suç dünyasıyla bağlantılı diye tanımladığı Türk devletinin en yüksek temsilcileriyle ilişkisinin kirli çamaşırlarını açığa vurarak monotonluğu kırdı. Her bölümde 'Bitmedi, bunun hakkında tekrar konuşacağız' diye söz veriyor."

“Ocak 2021'de mafya babası Kuzey Makedonya'da tutuklandı ve ardından komşu Kosova'ya sınır dışı edildi. Daha sonra izleri Balkanlar ve Dubai arasında kayboldu. Görünüşe göre son durağı Dubai. Dolayısıyla bu itibarsız karakter Türkiye'den uzakta ancak iyi bir telefon rehberiyle bugün eski koruyucularıyla hesaplaşıyor."

Haberde ayrıca Peker'in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldığı ifade edilirken, her videodaki masa düzeni ve kitapların da açıklaması yapıldı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7192569/sedat-pekerin-aciklamalari-fransada-gundem-oldu