Vitor Hugo'dan çarpıcı Türkiye sözleri!

Trabzonspor'da bu sezon gösterdiği başarılı performansla taraftarların büyük beğenisini kazanan Vitor Hugo, dördüncü sırada tamamladıkları 2020/21 sezonunun ülkesinin basınına değerlendirdi. Lance! gazetesine konuşan Brezilyalı stoper, sergilediği futboldan duyduğu memnuniyeti dile getirirken Türkiye günlerine ilişkin de çarpıcı itiraflarda bulundu. İşte 29 yaşındaki savunmacının o sözleri:

"Brezilya dışındaki bir ülkede futbol oynamak her zaman değişik bir deneyim. Özellikle de Türkiye gibi farklı bir ülkede oynuyorsanız... Lige kötü başladık. Hatta başlarda küme düşme hattındaydık. Sonradan teknik direktör değişikliği oldu ve güzel bir galibiyet serisi yakaladık. Şimdi de sezonu ligin en iyi defans kurgusundan biriyle dördüncü sırada tamamladık. 

Türkiye ligi çok ilginç. Çünkü hiçbir maç için 'Kezin kazanırım.' diyemiyorsunuz. Pek çok kez daha iyi olduğu düşünülen takımlar kaybediyor, daha az şans verilen takımlar ise kazanıyor. Bu da her şeyi daha rekabetçi bir hâle getiriyor. Burada kontratağa çok fazla önem veriliyor ve neredeyse tüm takımlar topu tutabilen dev bir 9 numara ile rakibin dengesini bozacak iki hızlı kenar oyuncusuna sahip. Türkiye, benim için yeni bir meydan okumaydı ama Tanrı'ya şükürler olsun ki çok iyi maçlar çıkardım. Goller attım ve taklalarımı Türklere sundum.

Burada her şey çok farklı. Dil, gelenekler, din... Nüfusun büyük çoğunluğu Müslüman. Kültürel anlamda öğrenilecek çok fazla şey var. Diğer yandan buradaki taraftarlar Brezilya'dakileri çok anımsatıyor. Gerçekten çok tutkulular ve oyuncuları kahraman olarak görüyorlar. Pandemi nedeniyle tüm sezon boyunca seyircisiz oynamamız çok acıydı. Ancak internetten ve gittiğimiz her yerde bize gösterilen sevgiden anladığım kadarıyla söylediklerimin doğru olduğuna inanıyorum. Umuyorum ki pandemi süreci yakın bir zamanda bitecek ve stadyumdaki partiyi görebileceğim."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7191289/vitor-hugodan-carpici-turkiye-sozleri