Yunan Bakan şaşırtmadı! Siyonisti destekledi, Filistin'i kınadı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın temaslarda bulunmak üzere yarın İsrail ve Filistin'i ziyaret etti. Siyonist İsrail ve Filistin'de temaslarının ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Dendias, Kudüs’te İsrailli mevkidaşı Gabi Aşkenazi​​​​​​​ ile bir araya geldiğini, ardından da Ramallah’da Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile görüştüğünü belirtti.

DENDİAS ŞAŞIRTMADI

Bölgedeki temaslarıyla ilgili telekonferans aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Gayri Resmi Konseyi’ni bilgilendirdiğini aktaran Dendias, Filistin'i kınayan bir açıklamada bulundu:

"Acilen ateşkesin sağlanması, insan haklarının güvence altına alınması, insan yaşamının korunmasının gerekliliğini vurguladım. Kesinlikle ve bütünüyle kınanması gereken hareket olan Hamas tarafından İsrail’e binlerce füze atılmasını en açık şekilde kınadım. İsrail’in dünyadaki her ülke gibi, kendini savunma hakkı vardır."

DENDİAS "HAMAS KINANMALIDIR"

Dendias, mesajında Gazze’deki duruma da değinerek şu ifadeleri kullandı:

"Gazze’deki insani durum tamamen sorunludur ve yardım etmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Ancak tekrar ediyorum, Hamas sivil vatandaşlara karşı fırlattığı binlerce füze nedeniyle kesinlikle kınanmalıdır. Son derece hassas bir bölgede ve durumda kışkırtıcı açıklamalar ve tek yanlı görüşler yardımcı olmuyor."

Öte yandan İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 63'ü çocuk, 217 kişi yaşamını yitirdi, 1400'ü aşkın kişi ise yaralandı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7191036/yunan-bakan-sasirtmadi-siyonisti-destekledi-filistini-kinadi