Sergen Yalçın'ı mutlu eden olay! O anları anlattı

Futbolda Ziraat Bankasının sponsorluğunda düzenlenen 59. Türkiye Kupası finalinde Fraport TAV Antalyaspor’u 2-0 mağlup eden  Beşiktaş, 16. finalinde 10. kez kupaya uzandı. Çifte kupanın mimarlarından biri olan Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. 

 
Sergen Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bugün çok güzel bir olay yaşandı burada. Biz Antalyasporlu oyuncuları alkışladık. Onlar da bizim oyuncularımızı alkışladı. Bunun sadece bir spor olduğunu bilmeliyiz. O yüzden Antalyaspor takımını tebrik ediyorum. Futbolun ne kadar saygı duyulması gereken bir oyun olduğunu bize gösterdiler."

'İki kupa kazanmak çok önemli'

"İki kupa kazanmak çok önemli. Böyle bir sezonda, çok zor bir sezonda, pandemi dönemi, birçok sıkıntı yaşadığımız, oyuncuları sakatlıktan dolayı kullanamadığımız, taraftarımızın olmadığı bir sezonda çok sıkıntılı bir sürecin içerisinden geçerek 2 kupa kazandık."

'En büyük pay oyuncularımın'

"Allah'tan daha ne istersin deseler herhalde daha başka bir şey istemem. Çok zor bir sezon oldu, bana göre tarihin en zor sezonu. Bu sezon hiçbir zaman unutulmayacak bana göre. Kazanılan başarıda tabii ki en büyük pay oyuncularımın. Çünkü oyuncularım çok zor zaman geçirdiler, çok stresli haftalarda mücadele ettiler. Zor bir sezonun ardından ciddi bir karakter ortaya koyarak 2 kupa kazandılar. En büyük başarı oyuncularındır."

 
Karaca Gris Bio Granit Tava ve Sahan Seti129,99 TLKaracaGo !
 
 
Schafer Marine Ottoman Pasta Seti-9 Prç.-lacivert179,95 TLSchafer TRSATIN AL
 
 

"Ben ve ekibim elimizden geldiğince takımı ayakta tutmaya çalıştık bu sezon. Bazen iniş çıkışlı grafikler oldu, bazen kan kaybettik, bazen düştük ama hiçbir zaman aşağıya düşürmedik."

'Düştüğümüz gibi hemen kalkmasını bildik'

"Düştüğümüz gibi hemen kalkmasını bildik. Düşüşü çok fazla hissetmemek uzun maratonda önemlidir. Bazen kötü sonuçlar ve kötü oyunlar olabiliyor. Tabii ki maç kaybedeceksin, bu süreçte bunlar var. Hedefi yakalamak için bir istatistik yakalaman gerekiyor."

"İki kupada birden böyle bir hedef yakalamak gerçekten bizim için çok değerli. Herkes şampiyonluk için oynuyor. Ben sezon içerisinde de söylemiştim. Büyük camialar her zaman şampiyonluğa oynar ama bir tanesi şampiyon oluyor. Bir takım şampiyonluğa oynuyor diye çok başarılı olmuyor, diğer takımlar da bence çok başarılı. Galatasaray da bizimle inanılmaz bir yarış içerisindeydi. Fenerbahçe de son ana kadar yarışı kovaladı. Ben onların başarısız olduğunu düşünmüyorum."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7190689/sergen-yalcini-mutlu-eden-olay-o-anlari-anlatti