Fındık fiyatları üreticiyi üzdü! Beklenenin ötesinde kaldı

Fındık fiyatları 17 günlük kapanmanın ardından üreticiyi üzdü. Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı öncesi yaşanan kapanma nedeniyle üretici fındığı pazara indiremezken kademeli normalleşmenin ilk haftasında ise beklediğini bulamadı.

Fındık fiyatları ile ilgili açıklamada bulunan fındık tüccarı Ahmet Ergun, ülke genelinde birçok işletmeler gibi fındık tüccarlarının da alım satım yapamadıklarını ifade ederek beklendiği gibi bir artış yaşanmadığını belirtti.

Tam kapanmanın ardından fındık fiyatları tam olarak oluşmadığını açıklayan Ergun, "Alımlara 22,75 liradan başladık. Bu hafta içerisinde fındık fiyatları yükseliş ya da düşüş anlamında oluşacaktır. Elinde fındık olanlar Ramazan Bayramı öncesinde pazara indirebilirlerdi ama tam kapanma nedeniyle maalesef getiremediler. Bu hafta içerisinde biraz hareketlenme bekliyoruz. Bu hareketlenme fındık fiyatlarını da etkileyecektir. Tam kapanmanın ve Ramazan Bayramının ardından oluşan ilk fındık fiyatı 22,75 liradır" diye konuştu.

Ordu’da ise 17 günlük tam kapanmadan önce serbest piyasada 20 TL olan fındık fiyatı kapanmanın ardından ki ilk günde yine 20 TL’den işlem gördü.

18 MAYIS 2021 SALI İL İL FINDIK FİYATLARI

18 Mayıs 2021 Salı günü fındık fiyatları ne kadar? Fındık fiyatları yükseliyor mu düşüyor mu? Serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar? Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte il il güncel fındık fiyatları. Ordu, Samsun, Çarşamba, Zonguldak, Kocaeli, Ünye, Giresun, Düzce, Sakarya, Fatsa, Akçakoca, Terme ve Trabzon gibi fındığın bol olduğu yerlerde güncel fiyatları.

İşte güncel fındık fiyatları:

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7189562/findik-fiyatlari-ureticiyi-uzdu-beklenenin-otesinde-kaldi