İsrail Gazze'ye destek gösterisine gerçek mermiyle saldırdı! 13 yaralı

Gazze'de katliama devam eden Siyonist İsrail'e karşı Filistinliler Batı Şeria'da protesto gösterisi düzenledi. Terörist İsrail güçleri Gazze'ye destek olan Filistinlilere gerçek ve plastik mermilerle saldırdı. 13 Filistinli yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah, Cenin, El Halil ve Beytullahim kentlerinin çevresindeki İsrail kontrol noktaları yakınlarında Gazze Şeridi’ne destek gösterileri düzenledi.

Siyonist İsrail askerleri, göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermiyle saldırdı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin saldırısında 5 Filistinlinin gerçek mermi, 5 Filistinlinin de plastik mermi ile vurularak yaralandığı belirtildi. 3 Filistinli ise Siyonist askerler tarafından darp edildi.

FİLİSTİNLİ GENÇLER TAŞLARLA KARŞILIK VERDİ

Filistin'in işgal altındaki kentlerinde, İsrail'in Gazze Şeridi başta olmak üzere tüm Filistin topraklarında kanlı saldırılarını ve yoğun baskılarını protesto eden Filistinli gençler, İsrail güçlerine korkusuzca sadece taşlarla karşılık veriyor.

İsrail'in Gazze'de Filistin'in farklı yerlerinde işlediği insanlık suçlarına büyük kızgınlık duyan yüzlerce Filistinli göstericiden biri olan 24 yaşındaki Muhammed, "Bize işgalci İsrail'le çarpışmaktan başka çare kalmadı." dedi.

Batı Şeria'nın Cenin kentindeki protestolara katılan Ebu Cami, " Mescid-i Aksa'yı savaş alanına çevirdiler. İsrail, Filistinli aileleri Kudüs'teki Şeyh Cerrah mahallesinden kovmaya çalışıyor. Diğer yandan da Gazze'de hayatın kendisini bombalıyorlar. Filistin halkı her yerde direniyor. Bu bir savaştır. İsrail'in kullandığı silahlardan korkmuyoruz" dedi.

10 Mayıs'tan bu yana Batı Şeria'da düzenlenen Gazze'ye destek gösterilerinde Siyonist İsrail güçleri 20 Filistinliyi şehit etti.

ŞAM KAPISINDA 3 FİLİSTİNLİ GÖZALTINA ALINDI

Siyonist İsrail'in Gazze saldırılarına karşı Filistinliler Mescid-i Aksa'nın Şam kapısında toplandı. Ses bombası ve plastik mermiyle Filistinlilere saldıran Siyonist İsrail güçleri, TOMA'lar ile yine tazyikli lağım suyu sıktı.

Bir Filistinlinin plastik mermiyle yaralandığı olaylarda, 3 kişiyi gözaltına alındı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7189376/israil-gazzeye-destek-gosterisine-gercek-mermiyle-saldirdi-13-yarali