Gazze'de ortak direniş! "Kudüs'ün Kılıcı" Siyonistleri dize getirdi!

Filistin’i işgal altında tutan Siyonist İsrail, Ramazan ayı boyunca baskı ve şiddetini arttırarak devam etti. Hemen hemen her gün teravih namazının çıkışında Filistinlilere saldıran Siyonist İsrail, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Filistinlileri evlerinden çıkarmaya çalışmasıyla gerginliği daha da tırmandırdı. 7-10 Mayıs tarihlerinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen terörist İsrail, Gazze’ye hava operasyonu başlattı. Siyonist İsrail’in saldırılarına karşı Gazze’deki direniş grupları "Kudüs'ün Kılıcı" adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu. Gazze’de insanlık dışı muamelelerine rağmen ABD başta olmak üzere batılı devletlerin desteğini alan Siyonist İsrail, Hamas ve diğer direniş guruplarının saldırısı karşısında çaresiz kaldı.

Hamas, Siyonist İsrail’in başkenti Tel Aviv başta olmak üzere birçok şehrine bugüne kadar 3 binden fazla füze attı. Siren seslerinin yükseldiği Tel Aviv ve Aşkelon'da Yahudilerin yüzde 70’i sığınaklara kaçtı. Filistin’i ilhak ederek Yahudilere güvenli bir yer vadeden İsrail’in bu vaadi ‘Kudüs’ün Kılıcı’ ile çökmüş oldu.

'KUDÜS'ÜN KILICI' İLE GAZZE'DE ORTAK CEPHE KURULDU

Milli Gazete Yazarı Mücahit Gültekin, Hamas ve diğer direniş gruplarının başlattığı ‘Kudüs’ün Kılıcı’ operasyonunu milligazete.com.tr’ye değerlendirdi.

Kudüs’ün Kılıcı operasyonunda direniş gruplarının büyük bir onur ve gurur yaşattığını söyleyen Mücahit Gültekin, “Direnişin liderlerine kalbi selamlarımı ve hürmetlerimi gönderiyorum” dedi. Gültekin, “Onlar sadece işgal edilmiş topraklarını kurtarmak için değil aynı zamanda bizim kutsallarımızı ve haysiyetimizi korumak için de savaşıyor. Onlara borçluyuz ve borçlu olarak da öleceğiz” ifadelerini kullandı.

Kudüs’ün Kılıcı operasyonunda öne çıkan noktaları vurgulayan Mücahit Gültekin, “Bu operasyon 12 farklı grubun ortak iradesiyle yönetiliyor. Direniş grupları Filistin’in içinde bir birlik meydana getirmeyi başardı. Filistin’in dışında da direnişin askeri kapasitesine destek veren İran gibi ülkelerin ve yapıların da desteğini almıştır. Bu gruplar içinde sol gruplar da var. İsmail Heniyye yaptığı konuşmada Kudüs’ü “ortak cephe” olarak tanımladı. Filistin direnişi, kavmiyetçi, mezhepçi ve hizipçi yaklaşımlardan uzak durulduğu ve Kudüs “ortak cephe” olarak kabul edildiğinde, Gazze gibi akıl almaz imkansızlıklar içinde olunsa da İsrail’i panikletebileceğini ve sarsabileceğini göstermiştir” diye konuştu.

TEL AVİV VE BEN GURİON VURULDU

Gazze’de direnişin olağanüstü başarı gösterdiğini söyleyen Gültekin, “Siyonist rejim Gazze’ye insanlık dışı saldırılarda bulunuyor ama direniş grupları İsrail’in her saldırısına dakik bir şekilde karşılık veriyor. Maalesef bu basınımızda yeterince işlenmiyor. Üstelik bunu kıyaslanması mümkün olmayan güç farkına rağmen başarıyor. Bu operasyonda bundan önce hiç görmediğimiz şeyler oldu. Tel-Aviv vuruldu, Ben Gurion Havaalanı vuruldu, füzeler İsrail’in en kuzeyine kadar ulaştı, SİHA’lar ve insansız denizaltılar devreye sokuldu. Bütün bir İsrail direnişin füzelerinin tehdidi altında kaldı” şeklinde konuştu.

DEMİR KUBBE DELİNDİ! SİYONİSTLERİN YÜZDE 70’İ SIĞINAKLARA KAÇTI

Gazze’deki direnişin önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Gültekin, “Hamas ve diğer direniş guruplarının direnişi, nihai zaferin habercisidir. Çünkü Gazze buzdağının görünen yüzüdür. Buzdağının görünen yüzü bile, Demir Kubbe’yi delebilmiş, Siyonistlerin yüzde 70’ini sığınaklara sokmaya yetmiştir. İsrail bir güvenlik ülkesidir. Dünyanın dört bir yanından oraya getirilen Yahudilere güvenlik vaat ediliyor. Ancak bu direnişle birlikte artık Siyonistler İsrail’in hiçbir yerinde güvenli duvarlar ardında olmadığını anlamıştır. Bu başarı da Kudüs’ün “ortak cephe” olarak görülmesinin bir rahmetidir. Yine bunun bir rahmetidir ki, Batı Şeria gibi bölgelerin dışında direniş 1948 topraklarında da karşılık bulmuş, o topraklarda yaşayan Filistinliler direnişe destek vermişlerdir” diye konuştu.

KUDÜS’ÜN KILICI ERBAKAN HOCA’NIN ÇİZDĞİ YOLU DOĞRULADI

Mücahit Gültekin, Gazze’de Siyonist İsrail’e karşı başlatılan Kudüs’ün Kılıcı operasyonunun Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Siyonizme karşı çizdiği yolu doğruladığını söyledi. Gültekin, “Erbakan Hoca iki anahtar kavram kullanıyordu. Birincisi İslam Birliği ikincisi de “güç”; İsrail güçten anlar diyordu. İşte bugün kısmi ölçekte bile olsa Filistin direnişinin sağladığı birlik ve bu birliğin getirdiği askeri kapasite gücü İsrail’i sarsmaya yetiyor. Kudüs’ün Kılıcı operasyonu direnişle ve bölgeyle ilgili bir paradigma değişimine yol açacaktır. Gazze gibi “açık hava hapishanesine” çevrilen bir yerin bile İsrail’i paniklettiği ve İsrail’in derinliklerini vurduğu görüldü. Direniş ekseninin gücü karşısında varlığını devam ettiremeyeceği anlaşıldı. Bundan sonra, İsrail’i tanıma üzerine kurulu olan “iki devletli çözüm” gibi seçenekler itibarını daha fazla kaybedecek, asıl gerçekçi seçeneğin denizden nehire bütün Filistin’in özgürlüğü için İsrail’e karşı direnmek olduğu daha fazla konuşulacaktır. Gün asabiyelerimizi Kudüs’e feda etme günüdür” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7189014/gazzede-ortak-direnis-kudusun-kilici-siyonistleri-dize-getirdi