Yazıcı'dan yeni genelge tepkisi! Toplumu bitirmesine müsaade edemeyiz

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı sosyal medya hesabından 'Kademeli Normalleşme Paketi' hakkında açıklamalarda bulundu. Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu öngörülemez politikalar iktidarı bitirecek onu anladık ama toplumu bitirmesine müsaade edemeyiz." ifadelerini kullandı.

İşte Yazıcı'nın paylaşımı:

Salgının ortaya çıkardığı hasar, yanlış politikaların ve geçim çaresizliğinin doğurduğu hasarı aşmış durumda. Esnafın halini, geçim sıkıntısının boyutlarını görmezden gelemeyiz. Ansızın toplumdan bihaber, belirsizliklerle dolu genelgeler çare üretmez, krizi derinleştirir.
Kapanma politikaları, bir ileri iki geri taktiği şeklinde yürütülüyor. Oldukça plansız, özensiz yöntemlerle süreç idare ediliyor. Sorun pandemi olmaktan çıkıp pandemiyi yönetememe krizine dönüştü. Bu tabloda vatandaşın ruh sağlığını korumak mümkün değil.
Böylesine ciddi bir süreci bir bakanlık tek başına yayınladığı genelge ile yönetmemelidir. Normalleşme istişare edilerek bütün boyutlarıyla ele alınmalıdır. Bu öngörülemez politikalar iktidarı bitirecek onu anladık ama toplumu bitirmesine müsaade edemeyiz.
Esnafa, işçiye, çiftçiye, geçim derdinde olan insanımıza gelir güvencesi veremiyorsanız, onları eve kapatmak ölüme terketmektir. Salgın artık sağlık sorununun ötesinde bir ekonomi meselesidir. Sadece bilim kurulu değil ekonomistlerin olduğu bir kurulun dediklerinede kulak vermeli
Normalleşme süreci de dahil olmak üzere gerçek anlamda bir destek paketi sunmak zorundayız. İktidar sadece bugün için de değil geçmişe yönelik ortaya çıkan bilançoyu üstlenmezse toplum bu cendereden çıkamaz. Normalleşme süreci dediğiniz kapanmanın belirsizlikler içeren hali.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7181804/yazicidan-yeni-genelge-tepkisi-toplumu-bitirmesine-musaade-edemeyiz