Ağaoğlu, Gervinho ve Bruno Peres transferini açıkladı!

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer gündemlerinde yer alan Parma’nın Fildişi Sahilli kanat oyuncusu Gervinho ile Roma’nın Brezilyalı sağ beki Bruno Peres’in 8-10 gün içinde imza için geleceklerini, ayrıca Haziran ayının ilk haftasında üç oyuncunun daha imza atmış olacağını söyledi. Ağaoğlu ayrıca, takımdan ayrılmaya en yakın ismin Uğurcan Çakır olduğunu ifade etti.
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 2-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, transfer çalışmaları kapsamında iki oyuncuyu kısa süre içinde imzaya getireceklerini belirterek, Kısmet olursa 8-10 gün içerisinde seyahat durumlarına bağlı olarak Gervinho ve Peres imzalamaya gelecekler. Biten iki transfer onlar. Şu an görüşmelerimizin devam ettiği 3 oyuncu daha var. Öyle tahmin ediyorum ki bir 10 gün içerisinde onları da netleştiririz. Haziran ayının ilk haftasında onlar da imza atmış olurlar. Konfederasyon kupasının takvimine göre başlayacağız ama 1 veya 5 Temmuzda sezon hazırlıklarına tüm transferlerimizle başlamış olacağız. Bu sene bir provaydı, bizi önümüzdeki sene izlesinler dedi.

"ABDÜLKADİR ÖMÜRE MENAJERLER ARACILIĞIYLA TEKLİF VAR; GİTMEYE EN YAKIN OYUNCU UĞURCAN"

Ağaoğlu, Abdülkadir Ömür'e menajerler aracılığıyla teklif geldiğini kaydederek, şöyle devam etti:

Çok büyük şansızlıklar yaşadı. İki sezon üst üste kolay kolay her futbolcunun kaldıramayacağı sakatlıklar yaşadı. Ona rağmen özellikle rehabilitasyon döneminde çok iyi çalıştı, çok disiplinli çalıştı ve kendisini çok iyi hazırladı. Bugün itibariyle milli takım aday kadrosuna da seçildi ki bunu yerden göğe kadar hak etti. Önemli bir değer, önemli bir futbolcu. Sadece Trabzonspor'un değil, Türk futbolunun önemli bir değeri. Abdülkadir Ömür ile alakalı menajerler vasıtası ile yoklamalar var. Ama herhangi bir kulüpten resmi teklif gelmiş değil. İlerleyen süreç içerisinde göreceğiz ama şu an gidecek oyuncu gibi gözüken en yakın Uğurcan Çakır var.

"HOCANIN RAPORUNA GÖRE AYRILACAK OYUNCULAR NETLEŞECEK"

Takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili olarak ise teknik direktör Abdullah Avcının açıklamalarda bulunacağını kaydeden Başkan Ağaoğlu, şunları söyledi:

Bugün itibariyle hocamız maç bittikten sonra raporunu vereceğini söyledi. Hocanın raporu doğrultusunda biz de hareket edeceğiz. Onu yarın hocaya sorarsınız.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7179513/agaoglu-gervinho-ve-bruno-peres-transferini-acikladi