“Filistin mücadelesi İslam âleminin savaşıdır”

Bayramlaşma programına Saadet Partisi mensubu kadın kolları teşkilatları ve üyeleri yoğun katılım sağladı. Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Ebru Asiltürk’ün partili hanımefendilere hitap ettiği programda, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da teşkilat mensuplarını selamladı.

“BU SAVAŞ SADECE FİLİSTİNLİLERİN DEĞİL İSLAM ÂLEMİNİN SAVAŞIDIR”

Bayramlaşma programında konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, “Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramlaşmak için bu gün bir aradayız. Bayramımızı tebrik ederim. Ancak, bugün maalesef, zalim İsrail’in saldırıları ve Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerinin burukluğu ile bayrama girdik. Çocuklar şehit oldu. Babalar şehit oldu. Gözyaşları sel oldu. Yaşanan zulüm karşısında Filistinli kardeşlerimizin feryadı arşa dayandı. Fakat tüm dünya, tüm yaşananlara karşı sağır ve dilsiz. Onların sessizliği bizi şaşırtmamalı. Onlar zaten tabiatlarının gereğini yapıyorlar. Asıl acısı İslam âleminin sessizliği. Hâlbuki biliyoruz ki, burada yaşananlar, İsrail ve Filistin arasındaki bir savaş değildir. Bunun ötesinde, Hak ile batıl arasında, zalim ile mazlum arasında yaşanan bir savaştır. Ve bu savaş İslam âleminin savaşıdır” diye konuştu.

“BATI’DAN MEDET UMMAK CEHALET VE ACZİYETTİR”

Saadet Partisi’nin her türlü zulme karşı ilkeli bir duruş sergilediğini hatırlatan Ebru Asiltürk, “Biz Millî Görüşçüler olarak biliyoruz ki, adaletin olmadığı yerde asla huzur ve barış olmaz. Adalet yerini bulana dek mücadele etmek de bizim inancımızın, imanımızın karakterimizin gereğidir. Partimizin varlık sebebidir. Biz Kudüs’ün kurtulacağına inanıyoruz. Çünkü ne kadar güçlü olursa olsun hiçbir yönetim gasp ve zulüm ile başta duramaz. Ve yine biliyoruz ki, Kudüs’ün kurtuluşu için dünyadan ses gelmesini beklemek, Batı dünyasının ‘en azından işlenen insan hakları ihlalleri için harekete geçmesini’ beklemek en büyük cehalet ve acziyettir. Batı bunu yapmaz. Birleşmiş Milletler yapmaz. Yapamaz. Bu kurtuluşu gerçekleştirecek olan İslam Coğrafyasıdır.-” değerlendirmesinde bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7178635/filistin-mucadelesi-islam-aleminin-savasidir