Joe Biden'ın sessizliği İsrail basınını rahatsız etti!

Siyonist İsrail'in en büyük destekçisi ABD, Mescid-i Aksa'daki baskına ve Gazze'deki katliamlara sessiz kalıyor. İsrail'in saldırılarını kınamaktan bile geri duran Siyonist ABD, İsrail'e desteğini yinelemeye devam ediyor. 

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "İsrail'e yapılan roket saldırısı kabul edilemez. İsrail kendini savunma hakkına sahiptir" şeklindeki skandal sözlerle Siyonist İsrail'in Gazze katliamına sahip çıkmıştı. Dışişleri Antony Bilinken ise, "İsrail’e atılan füzelerden endişeli" olduklarını söylemişti.

Buna rağmen Siyonist İsrail medyası, ABD Başkanı Joe Biden'in sessizliğini konuşmaya başladı. Joe Biden'ın sessizliğini mercek altına alan Times of Israel gazetesindeki bir analizde, "Biden'ın, Orta Doğu'daki şiddete ılımlı tepki vererek herkesi memnun etmeye çalıştığı" belirtildi.

Analizde, ABD'nin "her iki tarafı" da eleştiren Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi bildirisinin geçişini engellediği, ancak bunun ne İsrail ne de Filistinliler için "etkileyici" olmadığı kaydedildi.

Gazete, "şiddet dalgasından hem önce hem de sonra Biden yönetiminin İsrail ve Filistinli tarafları memnun edemediğini" belirtti.

"BIDEN ROKET SALDIRILARINDA BAŞARISIZ OLDU"

Jerusalem Post gazetesi ise Biden'ın "İsrail- Filistin roket saldırılarında başarısız olduğunu" aktardı.

Analizde, ABD Başkanı Biden yönetimindeki Beyaz Saray'ın politikalarının, "dikkatsizlik sonucu" İsrail ve Gazze'deki ölümcül çatışmalara "katkıda bulunduğu" ifade edildi.

"BIDEN'IN HATASI DAHA ÖNCE BAŞLADI"

İsrail'deki Bar-ılan Üniversitesi'nden Profesör Eytan Gilboa'nın "Gerginlik bir test ve Joe Biden başarısız oldu" şeklindeki görüşüne yer verildi.

2018'de Donald Trump tarafından askıya alınan ve Biden döneminde yeniden başlatılması planlanan 235 milyon doların üzerinde Filistin'e yapılacak yardımlara işaret eden Gilboa, "Biden’ın hataları ilk roket ateşlenmeden önce başladı" dedi.

Filistinlileri suçlayan Gilboa, "Hamas ve İslami Cihad, ABD bu yardımı kayıtsız şartsız yerine getirirse, o zaman ne istersek yapabiliriz diyordu." ifadesini kullandı.

İsrailli akademisyen, sözlerini "Eşi benzeri görülmemiş durum sona ermekten çok uzak ve Biden’ın dostluğunun kontrol edildiği zamandır. Amerikan yönetiminin tavrı şimdilik oldukça hayal kırıklığı yaratıyor." şeklinde noktaladı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7169550/joe-bidenin-sessizligi-israil-basinini-rahatsiz-etti