Uzmanından ebeveynlere YouTube Kids önerisi

Sosyal Medya Uzmanı Ahmet Melik Koç, “YouTube Kids platformunun özellikle akılla cihazlarda geçirilen sürenin arttığı günümüzde ebeveynlere zaman ve içerik yönünden bir kontrol sistemi sunuyor"

Ebeveynlerin dijital dünya’da çocuklarına daha sağlıklı bir olanak sunmak için farklı arayışlara girdiği günümüzde bu durum Pandemi süreciyle birlikte daha da artış göstermiş durumda. Çocuklar için birbirinden farklı öneriler ve kanalın açıldığı platformlara bir yenisi daha Youtube tarafından eklendi.

2015 yılında kullanmaya başlayan YouTube platformunun çocuklar için geliştirdiği YouTube Kids artık Türkiye’de.
YouTube Kids’e www.youtubekids.com üzerinde ve iOS ve Android uygulamaları üzerinden ulaşılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Medya Uzmanı Ahmet Melik Koç, YouTube Kids platformunun özellikle akılla cihazlarda geçirilen sürenin arttığı günümüzde ebeveynlere zaman ve içerik yönünden bir kontrol sistemi sunacağını ifade etti.

Koç, “Özellikle akıllı cihazlar da geçirilen sürenin arttığı pandemi döneminde çocuklar akıllı telefon ve tabletlerde daha fazla zaman geçirmekte. Buna önlem olarak YouTube Kids’te yer alan zaman sınırını ayarla seçeneği ile çocuklara izleme süresi tamamlandığında ebebeynlere ekran karşısında geçirilen süreyi kısıtlamalarına imkan veriyor. Youtube Kids’te 4 yaş ve altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 yaş arası çocukların yaşına uygun 3 farklı mod bulunuyor. Ayrıca ebeveynler, çocukların izlemesini istedikleri Youtube Kids’te yer alan kanalları ve videoları kendileri belirleyebiliyor ve izleme geçmişi görerek çocukların neler izlediği kontrol edilebiliyor.” dedi. 

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7072446/uzmanindan-ebeveynlere-youtube-kids-onerisi