İsrail, Mescid-i Aksa’da hâkimiyet gösterisi yapma peşinde

Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planı doğrultusunda küstah adımlar atan işgalci İsrail rejimi, yeni bir skandala hazırlanıyor. Son süreçte Kudüs’teki zulümlerini artıran Siyonistler, Ramazan ayının 28’inci gününe denk gelen 10 Mayıs tarihinde Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskın düzenleme hazırlığı yapıyor. Kudüs’ün İsrail rejimi tarafından işgal edildiği tarih olan 10 Mayıs’ı milli bayram olarak gören Siyonistlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda İsrail rejiminin ulusal marşı Hatikva’yı söylemeyi planladıkları kaydediliyor. 

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirmeyi planladığı geniş kapsamlı baskının Kudüs’ün Yahudileştirilmesi çalışmalarının bir parçası olduğunu söyleyen Muhammed Abu Taqiya, “Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirecekleri geniş katılımlı baskınla hâkimiyet gösterisi yapmak istiyorlar” dedi.

MÜSLÜMANLARA ÖNEMLİ ÇAĞRI

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirmeyi planladığı baskına günler kala Müslümanların konuya ilişkin olarak bir an evvel caydırıcı bir tepki vermeleri gerekiyor. İslam âleminin İsrail rejimine karşı sergileyeceği tutum söz konusu küstahlığın önüne geçebilme adına büyük önem arz ederken Filistinli Gazeteci Muhammed Abu Taqiya gazetemize açıklamalarda bulundu. Müslümanlara harekete geçme çağrısı yapan Abu Taqiya, “Ümmet, Kudüs’e sahip çıkılması için elinden gelen her şeyi yapmalı.” ifadesini kullandı.

YAHUDİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Kudüs davasının gündemine dair gazetemize konuşan Filistinli gazeteci Muhammed Abu Taqiya, Ramazan ayının başlangıcından bu yana yaşananlara bakıldığında Kudüs’ün Yahudileştirilmesi çalışmalarının artırıldığının ve hızlandırıldığının görüldüğünü söyledi. İsrail’in Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planı kapsamında atmış olduğu adımlara karşı Filistinlilerin direnişinin devam ettiğini söyleyen Abu Taqiya, “Biliyorsunuz son olarak Kudüs’teki Şam Kapısı’nda bulunan oturma alanlarını kapatmaya çalıştılar, buna karşılık Filistinli gençler büyük bir direniş gösterdi. Bunun sonucunda İsrail rejimi geri adım atmak zorunda kaldı. Şam Kapısı’nın oradaki bariyerler kaldırıldı ve İsrail’e karşı bir zafer kazanılmış oldu.” dedi.

DİRENİŞİN KUDÜS İÇİN YAPAMAYACAĞI BİR ŞEY YOK

Muhammed Abu Taqiya, Ramazan ayının 28. günü Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirmeyi planladığı baskına dair çok önemli açıklamalar yaptı. Siyonist gruplar tarafından iki aydan beri Mescid-i Aksa’ya yönelik geniş kapsamlı baskının hazırlıklarının yapıldığını kaydeden Abu Taqiya, “Bu hazırlıkların nihayetinde Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirecekleri geniş katılımlı baskınla hâkimiyet gösterisi yapmak istiyorlar” diye konuştu. İsrail’in Kudüs’te hâkimiyet sağlamaması adına Filistinlilerin direnmeye devam edeceğini kaydeden Muhammed Abu Taqiya, “Ramazan ayının 28. günü Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirmeyi planladığı baskına karşı Filistinliler bir direniş başlatmış durumda. Bu bağlamda gerek Kudüs’te gerek Batı Şeria’da gerekse de Gazze’de ortaya konan direniş faaliyetleri ile İsrail’e mesaj verildi. Bu mesajlarda direnişin Kudüs için yapamayacağı bir şey olmadığı kaydedildi. İşgalci İsrail’e gerekli cevap verilecektir.” sözlerini sarf etti.

KARDEŞLERİMİZİN SESİ OLMALIYIZ

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirmeyi planladığı geniş kapsamlı baskının Kudüs’ün Yahudileştirilmesi çalışmalarının bir parçası olduğunu belirten Filistinli gazeteci, Kudüs’e sahip çıkılması adına tüm Müslümanların elinden gelen her şeyi yapması gerektiğini söyledi. Abu Taqiya, “Ümmet, Kudüs’e sahip çıkılması için elinden gelen her şeyi yapmalı. Bir gazeteci kardeşiniz olarak medya mensuplarına da seslenmek isterim; Kudüs meselesi davamız olmalı. Kudüs, üzerine çalıştığımız bir alandan öte bir görev bilinciyle hareket ettiğimiz bir konu olmalı. Direnişçi kardeşlerimizin sesi olmalı, onların acılarını dünyaya duyurmalıyız. Haklı davamızın sesinin herkese ulaştırılması ve insanların gündeminde tutulması bizim görevimizdir.” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7057715/israil-mescid-i-aksada-hakimiyet-gosterisi-yapma-pesinde