Erdoğan'dan Aykut Erdoğdu hakkında 250 bin lira tazminat davası

Son dakika haberi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası açtı.

Erdoğdu hakkında cumhurbaşkanına hakaret suçundan da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Dava ve suç duyurusu dilekçesinde Erdoğdu'nun paylaşımlarının "mesnetsiz, boş tehdit ve ucuz hakaretlerden müteşekkil sığ ve düzeysiz" olduğu ifade edildi. 

"TEK MURADIM SİZİN BİR GÜN YARGILANABİLECEĞİNİZ..."

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti.

Aykut Erdoğdu dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız. İşlediğiniz suçların milyonlarca mağduru var… Milli çıkarlarımız sizin şaibeli servetinize kurban oldu… Benim tek muradım birgün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana ihanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın…” açıklamasında bulunmuştu. 

Aykut Erdoğdu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7051455/erdogandan-aykut-erdogdu-hakkinda-250-bin-lira-tazminat-davasi