Par'dan inceleme hakkında yorum: Savcılar İmamaoğlu'na mı çalışıyor?

Habertürk yazarı Kübra Par, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Han türbesi ziyaretinde ellerini arkadan bağlaması hakkında başlatılan incelemeye bugün köşe yazısından tepki gösterdi.

YOKSA SAVCILAR İMAMOĞLU'NA MI ÇALIŞIYOR?

Kübra Par "Savcılar İmamoğlu’na mı çalışıyor?" başlıklı yazısında, "CHP Genel Merkezi’ne de üstü kapalı mesaj veriyor tamam ama bu gibi sebepler üzerinden suçlu ilan etmek İmamoğlu’nu zayıflatmaz, güçlendirir. Bunu sahiden göremiyorlar mı? Yoksa savcılar İmamoğlu’na mı çalışıyor?" diye yazdı.

Kübra Par'ın yazısı şöyle:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul için neler yaptı ya da yapacak zamanla göreceğiz. Fakat o hizmet etmek istediği halde iktidar tarafından engellendiği, yani mağdur edildiği düşüncesi oluşursa, hiçbir şey yapmasa dahi seçmen yeniden destek verecektir İmamoğlu’na.
Bunu gören iktidarın bırakın sudan sebeplerle takoz koymayı, aksine İmamoğlu’nun önünü açması, hatta ayağının önünde taş varsa onu dahi çekerek “Hodri meydan, şehir senin. Buyur çalış, görelim neler yapacağını” demesi gerekir.
Oysa bir gün uyanıyoruz, Taksim Meydanı projesi başlayacakken Gezi Parkı İBB’den alınmış. Öteki gün uyanıyoruz, Halk Ekmek'le ilgili yer kavgası var...
Hadi bunların mantıklı sayılabilecek açıklamaları var diyelim, ellerini arkadan bağladı diye türbeye saygısızlık iddiasıyla hakkında inceleme başlatmak nedir yahu?
Diğer bir gerekçe de HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyarette bulunduğu belediye başkanlarını ve HDP’yi desteklediği iddiasıymış.
Ortada gizli saklı bir durum yok. İmamoğlu, HDP tabanından yine oy alabilmek için siyasi manevralar yapıyor. Hatta bu şekilde Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda CHP Genel Merkezi’ne de üstü kapalı mesaj veriyor tamam ama bu gibi sebepler üzerinden suçlu ilan etmek İmamoğlu’nu zayıflatmaz, güçlendirir.
Bunu sahiden göremiyorlar mı? Yoksa savcılar İmamoğlu’na mı çalışıyor?

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7050855/pardan-inceleme-hakkinda-yorum-savcilar-imamaogluna-mi-calisiyor