Gümüş ve altın kasırgası! İslam Memiş'ten Mayıs ve Haziran uyarısı

Altın ve gümüş fiyatları haftanın ikinci iş gününde tırmanışa geçti. Gümüş fiyatlarında adeta kasırga başladı. Altın fiyatları 480 lira bandına gelirken, gümüşün gram fiyatı 7 lira 20 kuruşa çıktı. Değerli maden piyasaları kavrulurken, döviz fiyatları da aldı başını gitti. Dolar kuru 8 lira 35 kuruş seviyesine geldi. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altın ve gümüşle ilgili analizde bulundu.

KAPALIÇARŞI'DA ALTIN FİYATLARI

Altın ve gümüş fiyatlarında yaşanan artış altın ürünlerine yansıdı. Çeyrek altın 790 liradan, Cumhuriyet altını 3 bin 219 lira, 22 ayar bilezik 438 liradan işelm gördü. Altın uzmanı İslam Memiş de altın piyasalarıyla ilgili önemli tespitlerde bulundu.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR! TUNÇ ŞATIROĞLU NE DEDİ?


Altının ons fiyatı son zamanların en yüksek seviyesine çıktı.Şu saat itibariyle Ons altın 1785 dolar seviyesinde yer alıyor. Gümüşün ons fiyatı ise 26 dolar bandında yer alıyor. Altın gümüşte yaşanan yükseliş trendi üçüncü haftasına girerken yükseliş miktarı 85 lirayı buldu. 397 lirada kadar düşen gram altın daha sonra yakaladığı çıkışla 482 lira bandına kadar çıkarak adeta piyasalarda bir kasırga etkisi oluşturdu.
Sosyal medyada yaptığı yorumlarla yatırımcıların ilgisini çeken teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altınla ilgili önemli analizlerde bulundu. "Altın düşen kanalın üzerine nihayet çıktı. Ancak Ichimoku bulutunun düz bir çizgi şeklinde olması fiyatları kendine yani 1776'ya çekiyor. Bu bölgeden uzaklaşmasıyla birlikte yukarı yönlü hareketin giderek güçlenmesini bekliyorum. Gram altının yeninden 4,78 direncine geldiğini ve burayı geçemediğini görüyoruz. Direnç geçilip üzerinde bir gün kalınmadan almak risklidir. Düşmesi durumunda alım fırsatı olur."İddiasında bulundu.

GÜMÜŞ FIRTINASI BAŞLADI MI? İSLAM MEMİŞ AÇIKLADI


Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş Mayıs ve Haziran aylarına dikkat çekerek, "Gümüşün gram fiyatı da dolardan destek aldı ve Mayıs ayına yükselişle girdi. Burada da yükselişlerin tekrar devam edeceğini tahmin ediyoruz. Mayıs ve Haziran riskli aylardır. Emtia fiyatları Mayıs ve Haziran aylarında ciddi fiyat artışlarını devam ettirebilir. Anca Mayıs ve Haziran ayının şöyle bir özelliği daha var." İfadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7047915/gumus-ve-altin-kasirgasi-islam-memisten-mayis-ve-haziran-uyarisi