Lütfihak Alpkan kimdir?

Lütfihak Alpkan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.Peki, Lütfihak Alpkan kimdir? İşte, Lütfihak Alpkan hakkında merak edilenler.

LÜTFİHAK ALPHAN KİMDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, 1969 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi. 

1993 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Alpkan, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında ve 1997 yılında ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Genel İşletme alanında yüksek lisans dereceleri aldı.

Doktorasını 2000 yılında ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Genel İşletme alanında tamamlayan Alpkan,  Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış, İnsanKaynakları Yönetimi, Girişimcilik vb. konularda eğitim, araştırma, yayın ve hakemlik faaliyetlerinde bulundu.

Daha sonra Alpkan, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürlüğü, Vekil Dekanlık, Rektör Danışmanlığı gibi idari görevler üstlendi. Alpkan, 2004’te Yönetim ve Organizasyon alanında “doçent” ve 2009’da “profesör” unvanını aldı.

Uluslararası Stratejik Yönetim ve Yöneticiler Derneği kurucu Başkan Yardımcısı ve International Strategic Management Conference’ın Başkanı olan Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Halen İTÜ Rektör Yardımcısı olan Alpkan evli ve iki çocuk babasıdır.

Son olarak Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, 30,04,2021 tarihinde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirildi.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7037039/lutfihak-alpkan-kimdir