Çağlar Söyüncü'den Leicester City itirafları!

Leicester City'de gösterdiği başarılı performansla değerini katlayan ve dünyanın en iyi stoperleri arasında gösterilen Çağlar Söyüncü Sky Sports kanalının sorularını yanıtladı. 24 yaşındaki milli futbolcu; sezonun kalan kısmındaki hedefleri, Premier Lig ekibinde geçirdiği günler ve hocası Brendan Rodgers hakkında önemli açıklamalarda bulunurken şunları kaydetti:

"Ben ve arkadaşlarım şu anda kendimizi çok iyi hissediyoruz. Hem saha içi hem de saha dışında eğleniyoruz. Sezonu en yüksek yerde bitirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kulüp, kupada finale yükselmeyeli uzun bir zaman olmuştu. Dolayısıyla bu, bizim için harika bir başarı. Açıkçası kazanarak işi bitirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu, yaptıklarımızı çok daha anlamlı kılacaktır. Yine de burada olmaktan gururluyuz. Premier Lig'de kalan dört maçımızın hepsini kazanabilmek için her şeyi yapacağız.

Kendimizi zayıf olarak görmüyorum. Geçtiğimiz sezon da harikaydık. Koronavirüs arasından önce çok iyi işler çıkarıyorduk. Dolayısıyla şu anda bulunduğumuz yer sürpriz değil. Başkaları için bunun şaşırtıcı olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. Ancak geçen sene çok iyiydik ve bu sezona da aynı beklentiyle girmiştik. 

Menajerimiz ister iki, isterse de üç stoperle oynasın. Buna uyum sağlıyoruz. İlk günlerden itibaren buradaki herkesin desteğini aldım. Yalnızca oyuncular değil, hocamız da bana destek oldu. Bana süre verdi ve bunun için minnettarım. Buradaki takım ruhu harika. Teknik heyet ve futbolcular olarak sıkı bir aileyiz. Desteklendiğinizi ve size güvenildiğini hissettiğinizde her şeyinizi veriyor ve daha iyi performans sergiliyorsunuz. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. 

Her futbolcu tüm maçlarda oynamak ister. Ben de farklı değilim. Ancak buraya ilk geldiğimde takıma girmemin zaman alacağını biliyordum. Antrenmanlarda ve maçlarda en iyi performansımı sergiledim ve zamanımın geleceğinin farkındaydım. Somurtkan bir insan değilim. Olaylara bu şekilde üzülmem. Karakterimde pes etmek yok. Nitekim etmedim de. Bunun için nedenlerim vardı. Her şeyden önce bu karakterde biri değilim. İkincisi ise ülkem için iyi işler yapmayı ve onu temsil etmeyi sürdürmek istiyordum. Sıramı beklememin nedeni buydu. En nihayetinde de geldi. 

Brendan Rogers hakkında herkes pozitif şeyler söylüyor. Çünkü o, herkese aynı şekilde davranıyor. Bu, çok önemli ve belki de onu diğer menajerlere göre farklı kılan bir unsur. Oyuncularını iyi tanıyor ve onlardan en iyi performansı nasıl alacağını biliyor. İnsani açıdan hem saha içi hem de saha dışında harika bir adam. Onun görevde olmasının genç futbolcuların takıma girebilmesi için müthiş bir fırsat olduğuna inanıyorum. Her zaman için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Umarım ligi istediğimiz yerde bitireceğiz."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7033197/caglar-soyuncuden-leicester-city-itiraflari