Nagehan Alçı: Ön yargılı ve öfke kontrolü olmayan bir İmamoğlu gördüm

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bugünkü "Tahammülsüzlük ve öfkenizin farkında mısınız Sayın İmamoğlu?" başlıklı yazısında, 22 Nisan 2021 tarihinde Habertürk ekranlarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile olan canlı yayınına işaret ederek, "Önceki günkü yayında önyargılı, tepkisel ve öfke kontrolü olmayan bir İmamoğlu gördüm. Geçtiğimiz günlerde İmamoğlu hakkında yazdığım yazıda da Ekrem Bey’in öfke kontrol problemi olduğunu söylemiştim. Bu program o yazımdaki tezi adeta ispatladı. Öte yandan İmamoğlu o yazıdan da belli ki rahatsız olmuş. Ayrıca program boyunca beni merkeze ve hedefe alarak bence diğer üç gazeteci meslektaşıma da haksızlık yaptı." diye yazdı.

ALÇI: EKREM İMAMOĞLU BENİ HEDEF ALMAYI TERCİH ETTİ

"Maalesef yayın boyunca hiçbir soruma sakin ve net bir cevap alamadım." diyen Nagehan Alçı, şunları kaydetti:

"Daha doğrusu sormak istediğim hiçbir şeyi doğru dürüst soramadım. Üstelik sorularımın kaynağı sorgulandı, cevap vermek yerine tuhaf bir biçimde beni hedef almayı tercih etti Ekrem Bey.
Mesela Tevfik Göksu kendisine sormam için bana hiçbir soru göndermemişti ama önyargıyla en baştan benim sorularımı öyle kodladı ve konuşturmadı. Ben bu öfkeli tavra karşı sakin ve nazik tutum almaya çalıştım. Bu olmayan Tevfik Göksu soruları da saçma biçimde her yerde haber oldu.
Yeniden söyleyeyim: Tevfik Göksu bana tek bir soru bile göndermedi.

Sırf bana değil, programda sevgili Nihal’e de yer yer çok sert çıktı. 
Yalnızca İsmail’in sorularını güler yüzle karşıladı ama İmamoğlu öyle gergindi ki İsmail de doğru dürüst soru soramadı.
Sosyal medyadaki tantanaya ve dezenformasyonlara kanmayınız sevgili okurlarım. Post-truth döneminin yalan algılarına itibar etmeyiniz…
Lütfen açın Youtube’dan yayını izleyin. Zaten trend videolara da girmiş. Sosyal medyadaki güya programda söylenmiş gibi dolaşan birçok saçmalığın yalan olduğunu göreceksiniz.
Sonuç olarak taraflı tarafsız herkesin uzlaştığı bir konu var ki Ekrem İmamoğlu o yayında bana nezaketli davranmadı. Gerçi ben bir kadın olarak sık sık cinsiyetçi nezaketsizlik ve kabalık görmeye Fatih Altaylı’dan da alışığım ama açıkçası Ekrem Bey’den bu tavrı beklemezdim."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7011842/nagehan-alci-on-yargili-ve-ofke-kontrolu-olmayan-bir-imamoglu-gordum