Ayrılık sonrası Demba Ba'dan ilk açıklama

Başakşehir Demba Ba ile yollarını ayırdığını duyurmuş yapılan açıklamada ise, "Formamız altında 2019 yılından bu yana başarıyla oynayan ve gösterdiği performansla şampiyonluğumuzda önemli pay sahibi olan Demba Ba'nın sözleşmesi karşılıklı olarak sonlandırılmıştır. Şampiyon ailemizin unutulmaz parçalarından biri olan, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk golümüzü atarak tarihe geçen Demba Ba'ya bugüne kadar vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz" ifadeleri yer almıştı.

Demba Ba da kısa bir sessizlikten sonra sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı.

"Ortak bir karar ile Başakşehir ve ben yollarımızı ayırmaya karar verdik. Son birkaç gün içinde konuşulanların çoğu, beklenen fesih nedeni değildir. Bu son seneler için teşekkürler. Arkadaşlar sizlere gelecekte başarılar dilerim."

ORUÇ YÜZÜNDEN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİĞİ KONUŞULUYORDU

Dün ve bugün medyada çıkan haberlerde, Senegalli oyuncunun sözleşmesinin 'oruç tutması yüzünden' feshedildiği iddia edilmişti.

Başakşehir'e 3 sezon önce devre arasında Shanghai Shenhua'dan bedelsiz olarak transfer olan Demba Ba, turuncu-lacivertli forma altında 83 maçta 26 gol - 10 asist'lik performans sergiledi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7010695/ayrilik-sonrasi-demba-badan-ilk-aciklama