İsrail zulmü bitmek bilmiyor! Bir kez daha teravihte saldırdılar

İsrail ordusu saldırılarına Ramazan ayında da devam ediyor. 

İsrail , Gazze Şeridi'ndeki hedeflere yönelik hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

İşgal rejimi twitter hesabından yaptığı açıklamada savaş uçaklarının Gazze'yi hedef aldığı belirtildi.

Öte yandan Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Yafa'da teravih namazı sonrası Filistinli gençlere ses bombalarıyla müdahale etti.

144 FİLİSTİNLİ GÖZALTINA ALINDI

İsrail güçleri Nisan ayının ilk yarısında işgal altındaki Batı Şeria’da 144 Filistinliyi gözaltına aldı.

Habere göre, raporda İsrail güçlerinin, yaklaşan milletvekili seçimlerinde aday olan, ikisi Hamas üyesi, dört kişiyi tutukladığı bildiriliyor. 

Araştırma merkezine göre, tutuklulardan bazıları kesin bir tarih verilmeden birkaç gün süreyle hapiste kaldı ve daha sonra serbest bırakıldı.

‘İSRAİL YILDIRMAYA ÇALIŞIYOR’ 

Kudüs Araştırma Merkezi Başkanı İmad Ebu Avvad, Hamas aktivistlerinin ve Batı Şeria’daki milletvekili adaylarının İsrail tarafından özellikle hedef alındığını söyledi. AA’na konuşan Ebu Avvad, bu durumun, İsrail’in “Hamas seçim kampanyalarını aksatarak seçimlere müdahale etme girişiminin açık bir göstergesi” olduğunu belirtti. İsrail’in seçime katılanları yıldırmaya çalıştığını öne süren Ebu Avvad, “İsrail seçim sürecine katılmaya çalışanlara bir tür sindirme uyguluyor ve onları bundan vazgeçiriyor” dedi. 

17 Nisan Esirler Günü münasebetiyle Cumartesi günü açıklama yapan Hamas yetkilileri, uluslararası toplumu seçimlerin Filistin topraklarında yapılmasını sağlamak için İsrail’e baskı yapmaya çağırmıştı. 

Bir Hamas üyesi de, Ocak ayında, seçimlerin planlandığı gibi yapılacağına dair Mısır, Ürdün, Türkiye, Katar ve Rusya’dan garanti alındığını söylemişti. 

Örgütlerin tutukluların haklarıyla ilgili derlediği verilere göre, 41 kadın, 140 küçük çocuk ve 440 idari tutuklu dahil olmak üzere  4 bin 500 Filistinli’nin İsrail hapishanelerinde tutulduğu tahmin ediliyor. 

 

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6991005/israil-zulmu-bitmek-bilmiyor-bir-kez-daha-teravihte-saldirdilar