Meral Akşener'den bildiriye ikinci tepki: Ama bu gece yarısı olmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vefatının 24. Yılında Alparslan Türkeş anısına Ankara’da bir otelde düzenlenen “Türk Milliyetçiliğine Adanmış Bir Ömür” konulu konferansa katıldı. Konferans sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Akşener, Montrö bildirisi yayımlayan bazı emekli amirallerin gözaltına alınmasına tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a muhalefet partileri ve genel başkanlarına hakaret eden bürokratları da gözaltına aldırma çağrısında bulundu. 

HERKES FİKRİNİ AÇIKLAYABİLİR AMA BU GECE YARISI OLMAZ

Meral Akşener, program sonrası 103 emekli amiralin Montrö bildirisinin ardından gözaltına alınmasını değerlendirdi. Akşener, gece vakti yaptığı açıklamayı “27 Nisan’ı yaşamış, 367’lik oy meselesini yaşamış, 28 Şubat’ı yaşamış neslin mensupları olarak böyle gece yarısı açıklamayı ve adına da bildiri denmesini doğru bulmadığımızı kamuoyuna paylaştık. Montrö’nün tartışmaya açılmasıyla ilgili herkes fikrini açıklayabilir. Ama bu gece yarısı olmaz. İktidarın üzerinde tepinmesine argüman oluşturan bir konuyu zevzeklik olarak değerlendirdim.” diye konuştu.

SİYASETÇİNİN MUHATABI SİYASETÇİDİR

“Muhalefet partileri olarak Meclis Başkanı’nın Montrö çıkışını en sert biçimde eleştirdik. İktidar partisi de tavır almadı, Meclis Başkanı da yanlış anlaşıldığını beyan etti” diyen Akşener, “İktidar partisinin kutuplaştırmasına yol açacağını bildik. Dün önce demokrasinin yanındayız. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir. Bunu zevzeklik olduğunu söyledim.” dedi. 

SARAY’DA YAŞAYAN PEK ÇOK ZEVZEKLİK YAPAN BÜROKRAT VAR

Akşener, amirallerin gözaltına alınmasına “Siz gözaltına alma yoluna giderseniz, iktidara şunu sorma hakkımız var. Bu zevzekliklerin yapıldığı çok sayıda iktidar partisi bürokratları var. Yani siyasi partilere, bu sefer de muhalefete ayar vermeyi isteyen, iktidar partisini öveceğim derken hadsizlik ve saygısızlık yapan, tanzim etmeye kalkışan, bir kısmı Saray’da yaşayan, pek çok zevzeklik yapan bürokrat var.” dedi.

ATANMIŞLARIN ZEVZEKLİKLERİNİ DE SORUŞTURUN BAKALIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan Akşener, “Madem burada bir gözaltı süreci başlattınız, muhalefet partilerine ve genel başkanlarına hakaret eden, yargıçlardan Saray şürekâsına atanmışların zevzekliklerini de gözaltına alarak soruşturun bakalım, bunun da takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı. 

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6896377/meral-aksenerden-bildiriye-ikinci-tepki-ama-bu-gece-yarisi-olmaz