Ali Babacan'dan bildiriye ikinci tepki: Tipik kutuplaştırma yapılacak

DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın hazırlayıp sunduğu Çalar Saat programının canlı yayın konuğu oldu. 

TİPİK KUTUPLAŞTIRMA YAPILACAK

Canlı yayında 103 emekli amiralin bildirisine tepki gösteren Ali Babacan, "Darbe artık gündemden çıktı, böyle bir risk yok, Türkiye'de demokrasi oturdu' demek, çok kolay değil. Dolayısıyla her an teyakkuzda olmak lazım, dikkat etmek lazım. Hükümet, bunu sonuna kadar kullanacak. Bundan sonra 'Kanal İstanbul'u istemiyorum' diyenlere, 'Darbeci amiraller mi berabersin' yoksa 'Benimle mi' diyerek tipik kutuplaştırma yapılacak." dedi.

ULUSLARARASI HUKUK KONUSUNDA RİSKLER VAR

Büyük tartışmaların olduğu Kanal İstanbul Projesi ile ilgili endişelerini paylaşan Babacan "Doğru bildiğimizi ısrarla söyleyeceğiz. Kanal İstanbul'la ilgili çevre konusunda ciddi endişeleri olan bilim insanları var. İstanbul'un bir ada haline gelmesinin güvenlik ve deprem açısından riskleri var. Uluslararası hukuk konusunda riskler var." değerlendirmesinde bulundu.

ÇÖZÜM TAM DEMOKRASİDİR

103 amiralin yayımladığı bildiriye dün sosyal medyadan tepki gösteren Ali Babacan, "Tarihimizin utanç sayfaları askerlerin siyasete yönelik hadsiz müdahaleleriyle doludur. Bu acı hafıza depreştirilmemelidir. İktidarın, sürekli "düşman"  belirlemesi ve suni mağduriyet kampanyasına devlet kurumlarını katması ise yarınlarımıza zarar verir. Çözüm tam demokrasidir" ifadelerini kullanmıştı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6894746/ali-babacandan-bildiriye-ikinci-tepki-tipik-kutuplastirma-yapilacak