Ümraniye’de kısıtlamayı delen şüpheliler kaçarken 2 polisi yaraladı

Ümraniye'nin Namık Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda, kısıtlama nedeniyle cadde üzerinde denetim gerçekleştiren polis ekipleri plakası olmayan bir aracı durdurmak istedi. Polisin ’dur’ ihtarına uymayan sürücü, otomobille kaçmaya başladı. İçinde 2 kişinin bulunduğu araç ile polis ekipleri arasında uzun süren bir kovalamaca başladı. Polis ekiplerinden kaçmaya çalışan şüpheli araç ara sokağa girerek izini kaybettirmeye çalışırken başka bir polis aracına çarptı.

2 POLİS YARALANDI

Çarpmanın etkisiyle polis aracında bulunan iki memur yaralandı. Yaşanan kaza sonrası araç içerisindeki iki şüpheli araçtan inerek yaya olarak kaçmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı polisleri ambulansla hastaneye götürülürken, yaralı polis memurlarının hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

VATANDAŞLAR ŞÜPHELİYİ LİNÇ ETMEK İSTEDİ

Bölgeye sevk edilen polis ekipleri, yaya olarak kaçmaya çalışan şüphelilerden Y.D’yi kısa sürede yakalarken, kaçan diğer şüpheli için ise arama çalışmaları başlattı. Şüpheli Y.D.’nin yakalanması üzerine çevredeki vatandaşlar 2 polis memurun yaralanmasına neden olan şüpheliyi linç etmek istedi. Polis ekipleri ise havaya ateş açarak vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı.

Yaşanan o anlar ise vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/video/6817299/umraniyede-kisitlamayi-delen-supheliler-kacarken-2-polisi-yaraladi