Alpaslan Çakar kimdir?

Alpaslan Çakar Ziraat Bankası Genel Müdürü oldu. Çakar bu görevden önce Haziran 2018'den itibaren Perakende Bankacılık-2 Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyordu. Çakar'ın genel müdürlük görevinin ardından hayatı merak ediliyor. Alpaslan Çakar'ın hayatı Alpaslan Çakar kaç yaşında nereli sorularının cevaplarını Alpaslan Çakar kimdir biyografi haberimizde yer verdik... 

ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

1996 yılında Bankamızda Müfettiş Yardımcısı olarak işe başlayıp, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, 2005 yılında Bölge Baş Müdürlüğü görevine atandı.

Ağustos 2007 yılında Daire Başkanı olan Çakar, sırasıyla Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Ocak 2016-Temmuz 2017 tarihleri arasında Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çakar, Temmuz 2017-Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Haziran 2018'den itibaren Perakende Bankacılık-2 Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 

Alpaslan Çakar, Ziraat Bankası'nın 26 Mart 2021 tarihli genel kurul toplantısında görevi Hüseyin Aydın'dan devraldı. Böylece Alpaslan Çakar Ziraat Bankası Genel Müdürü oldu. 

Alpaslan Çakar evli ve dört çocuk babasıdır.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6815917/alpaslan-cakar-kimdir-alpaslan-kac-yasinda-nereli