Alimlerin kardeşlik buluşmasının 12’incisi çevrim içi düzenlenecek

Din Görevlileri Birliği Derneği, daha önce düzenlediği kardeşlik buluşmalarının 12’incisine imza atıyor. Alanında yetkin din adamlarının katılacağı program bu kez pandemi nedeniyle online olarak düzenlenecek.

Din Görevlileri Birliği Derneği’nin önceliğinde başlatılan ve Medrese Alimleri Vakfı ile Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun katılımları ile düzenlenen ‘Kardeşlik Buluşmalarının’ on ikincisi bugün düzenleniyor.  Din alimlerinin karşılıklı ziyaretleri şeklinde yapılan daha önceki programların aksine bu seferki program pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek.

‘Haydi Selamlaşmaya, Kucaklaşmaya, Kardeşliğe’ temasıyla düzenlenecek olan on ikinci ‘Kardeşlik Köprüsü Buluşması’  bu akşam 21:00 ile 23:00 saatleri arasında online olarak youtube üzerinden canlı olarak yapılacak.

Düzenlenecek olan kardeşlik buluşması programında önemli din alimleri de katılarak birer konuşma gerçekleştirecek.

Din Bir Der Genel Başkanı Muhittin Yıldırım ve MEDAV Başkanı Tayyip Elçi’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak olan programda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen de ‘Din Kardeşliğinin Önemi’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

Programda ayrıca Prof. Dr. Orhan Çeker ‘İslam Birliği’nin Tesisinde Kardeşliğin Rolü ve Önemi’ başlıklı bir sunum yapacak. Prof. Dr. Halil Çiçek ise ‘Kutuplaşmanın Zehirli Meyveleri ve Kardeşliği Bozan Unsurlar’ temalı bir konuşma gerçekleştirecek.

Diyarbakır İl Müftüsü Yavus Selim Karabayır, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, ile Norşin ve Tillo olmak üzere birçok medreseden alimler programa katılarak kardeşlik üzerine konuşmalara imza atacak.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6815803/alimlerin-kardeslik-bulusmasinin-12incisi-cevrim-ici-duzenlenecek