Instagram’a yeni özellik geliyor

Dünyanın en popüler görsel içerik paylaşım platformu Instagram’a yeni bir özellik geldi. Buna göre Instgram’da oluşturulan hikâyeler artık taslak olarak da kaydedilebilecek. Bu özellik ile birlikte hikâyelerin "anlık paylaşım" özelliği kaybolmuş olacak. Şu ana kadar hikayeler, oluşturulan gönderilerin anlık olarak paylaşıldığı bir özellikti. Ancak yeni bir özellik ile Instagram’da oluşturulan hikâyeleri ilerleyen tarihlerde de paylaşılabilecek.

Instagram kamera uygulamasını kullanarak ya da galerinizden bir fotoğraf/video seçerek üzerine müzik, çıkartma, metin ya da GIF ekleyerek oluşturduğunuz hikayeler, oluşturduğunuz anda paylaşmadığınız takdirde kayboluyordu.

Instagram’ın patronu Adam Mosseri, hikâyeler için “Taslaklar” özelliği üzerinde çalışıldığını duyurdu.

Mosseri’nin duyurusundan kısa bir süre sonra Alessandro Paluzzi adlı başka bir Instagram hesabı, hikâyeler için Taslaklar özelliğinin nasıl çalışacağını gösteren ekran görüntüleri paylaştı. 

Web Tekno’nun haberine göre işleyiş şöyle olacak:

Bir hikâye oluşturduktan sonra çıkış düğmesine dokunduğunuzda “Sil” ve “Tut” seçeneklerinin yanı sıra bir de “Taslaklara Kaydet” seçeneği ile karşılaşacaksınız. Hikâye oluşturma ekranına gelip parmağınızı aşağıdan yukarıya kaydırdığınızda ise Galeri’deki fotoğrafların üstünde taslak olarak kaydedilen hikâyeleri göreceksiniz.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6813954/instagrama-yeni-ozellik-geliyor