Sosyal medyada maskesiz görsellerini paylaşanlar dikkat!

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, yaptığı konuşmada, Kovid-19 vakalarının artması ile yeni bir sürecin yaşandığını belirterek maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi gerektiğini anlattı. Bilgin, bu sürecin topyekûn mücadele ile aşılabileceğini kaydetti.

VAKALAR 4-5 KAT ARTTI

Tedbirlerin en üst düzeyde tutulmasıyla vakaların azaldığını belirten Bilgin, "İlimiz özelinde bir ay öncesine göre vaka sayılarında dört kat, hatta yer yer beş kat artışlar olduğunu gözlemlemekteyiz. Koronavirüs hayatımızın artık bir gerçeği. Yaşamımızı artık bununla beraber idame ettirmemiz gerekiyor." diye konuştu.

"MASKESİZ PAYLAŞIM YAPANLARA İŞLEM YAPILACAK"

Ev ve komşu ziyaretlerinin bu süreçte kesinlikle yapılmaması gerektiğinin altını çizen Bilgin, "Bana bir şey olmaz anlayışından uzak durulması gerekiyor. Mutasyonlu virüsün artışıyla birlikte üçüncü dalgayı yaşıyoruz. Bu şunu gösteriyor, tedbir almadığımız sürece bu vakalar artacak. Kafe ve restoranları tekrar kapatmak istemiyoruz." diyen Bilgin, "Bugün itibarıyla sosyal medya hesaplarında maskesiz görüntü ve sosyal mesafeyi ihlal eden görseller paylaşanlar hakkında işlem yapılacak" uyarısında bulundu.

"SOSYAL MEDYADA DA KURALLARA UYMAYANLAR TESPİT EDİLECEK"

Son dönemde bazı kamu kurum ve kuruluşlarda, sivil toplum kuruluşlarında veya siyasi partilerin il temsilcilerinin ziyaretlerinde maske takılmadığını dile getiren Bilgin, "Sosyal medyada da kurallara uymayanlar tespit edilecek. Bu sadece bireysel değil toplumsal sağlık açısından risk oluşturmakta. Özellikle bizlerin başta vali olmak üzere, belediye başkanları, kaymakam arkadaşlarım, kamu kurum kuruluşlarının temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, siyasi parti temsilcilerinin örnek olması gerektiğini iletmek istiyorum. Bu manada herkes duyarlılığını en üst seviyede göstersin. 'Bana bir şey olmaz.' mantığını bırakalım." ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6813643/sosyal-medyada-maskesiz-gorsellerini-paylasanlar-dikkat