Bakanlık açıkladı: Çift mutasyonlu koronavirüs tespit edildi

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Maharaştra eyaletinde yeni bir koronavirüs mutasyonu tespit edildiğini açıkladı. SARS-CoV-2 Genomik Konsorsiyumu'nun (INSACOG) sürdürdüğü araştırmalar sonucu “çift mutasyon türü” tespit ettiğini açıkladı. INSACOG açıklamasında çift mutasyonlu virüs türünün, aynı virüste bir araya gelen iki mutasyon virüs olarak tanımladı.

DİĞER EYALETLERDE GÖRÜLÜP GÖRÜLMEDİĞİ BİLİNMİYOR

Hindistan Sağlık Bakanlığı, çift mutasyonlu koronavirüs türünün Maharaştra eyaletinin yanı sıra diğer eyaletlerde de görülüp görülmediğine ilişkin henüz açıklama yapmadı.

Salgından en fazla etkilenen eyalet Maharaştra olurken ülke genelinde İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da mutasyonlarının görüldüğü daha önce doğrulanmıştı.

HİNDİSTAN'DA VAKALAR ARTIŞTA

Hindistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içinde 47 bin 264 yeni koronavirüsü vakası görülmesiyle toplam corona  vaka sayısının 11 milyon 734 bin 58'e yükseldiğini açıkladı.

Ülkedeki koronavirüsten kaynaklanan can kaybı ise 160 bin 477 olarak kaydedildi. Resmi kaynaklara göre Hindistan, en fazla vakanın görüldüğü ABD ve Brezilya'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6809769/bakanlik-acikladi-cift-mutasyonlu-koronavirus-tespit-edildi