“Güçlü kardeşlik bağlarımız var”

Törende konuşan Pakistan Ankara Büyükelçisi Qazi, Türk ve Pakistan halkları arasındaki kardeşlik bağlarının her geçen gün giderek güçlendiğini kaydetti.

Britanya Hindistanı’ndaki Müslümanların 23 Mart 1940’ta bağımsız devlet kurma taleplerinin kabul edilmesinin ve Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasının 81’inci yıldönümü nedeniyle Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’nde tören düzenlendi. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında sefaret bahçesinde gerçekleştirilen ‘23 Mart Pakistan Milli Günü’ etkinliğinde Pakistan bayrağının göndere çekilmesinin ardından, Pakistan Milli Marşı okundu.

“KARDEŞLİK BAĞLARI GÜÇLENİYOR”

Pakistanlı şehitler için Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile devam eden etkinlikte Pakistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Başbakan İmran Han’ın mesajları okundu. Programın ev sahipliğini yapan Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi ise Türkiye’nin ve Türk halkının her konuda Pakistan’ın yanında olduğunu ve kardeşlik bağlarının her geçen gün giderek güçlendiğini kaydetti. Program Büyükelçi Qazi’nin konuşması sonrası Türkiye-Pakistan dostluğunun nişanesi olarak üzerinde Türkiye ve Pakistan bayrağı bulunan pasta kesilmesi ile son buldu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6806147/guclu-kardeslik-baglarimiz-var