Galatasaray o isimlerle yollarını ayırıyor!

Galatasaray’da bu sezon sonu hem sol hem sağ bekte büyük değişim yaşanacağı öğrenildi. Ara dönemde DeAndre Yedlin’i kadrosuna katan Galatasaray, üç ismi gönderecek. Yurt dışında kaliteli ve uygun fiyatlı bir sol bek arayan Galatasaray ayrıca yerli bir sağ bek de almak istiyor.

2021-22 sezonu için scout ekibi şimdiden teknik heyetin raporu ile sol bek arayışını hızlandırdı. Sarı kırmızılı yönetim ayrıca formaya aday olabilecek, uygun maliyetli bir sağ bek takviyesi yapacak.

Martin Linnes ile vedalaşılacak

Maliyet-performans kriteri göze alındığında bekleneni veremeyen Martin Linnes gözden çıkarıldı. Ücreti geçen sezon 1.4 milyon Euro’ya yükseltilen Norveçli bek ortaya koyduğu futbolla sınıfı geçemedi. Linnes, Omar’ın yaşadığı talihsiz kaza sonrasında sağ bekteki boşluğu dolduramadığı için mecburen Yedlin alındı. Maliyeti de yüksek bulunan Martin Linnes’in haziranda bitecek olan sözleşmesi yenilenmeyecek ve kendisine teşekkür edilip yollar ayrılacak.

Saracchi, Leipzig’e dönüyor

Sol bek Marcelo Saracchi’nin Galatasaray’daki kredisini ise sakatlık ve istikrar problemi tüketti. Uruguaylı futbolcunnun sarı kırmızılı takımda sık sık sakatlık problemi yaşaması ve sahalardan uzak kalması, buna ek olarak da son dönemde bir hayli düşen performansı Galatasaray’ın ayrılık kararı almasına neden oldu. Sarı kırmızılı yönetim, kiralık oynayan Saracchi için Leipzig ile bonservis bedeli konusunda masaya oturmayacak. Böylece, 1.5 yıllığına kiralanan Saracchi sezon bitimi Alman ekibine dönecek.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6803610/galatasaray-o-isimlerle-yollarini-ayiriyor